ΒΙΝΤΕΟ: Την πλήγωσε ξανά ο Ολυμπιακός-Πέταξε δύο βαθμούς στο ΓΣΠ η Ομόνοια

Αγνώριστη και πολύ κακή παρουσιάστηκε η Ομόνοια απέναντι στον Ολυμπιακό στο στάδιο ΓΣΠ, αφήνοντας δύο βαθμούς, στην προσπάθεια για κατάκτηση του τίτλου.

Οι πράσινοι, βρέθηκαν να χάνουν με γκολ του Κα στο 28', ωστόσο κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Παπουλή στο 42'. Ο Ολυμπιακός ήταν καλύτερος στο δεύτερο μέρος και ήταν αυτός που έχασε τις μεγάλες ευκαιρίες για να κερδίσει το παιχνίδι.

Δυνατά μπήκε στο γήπεδο η Ομόνοια, η οποία μόλις στο δεύτερο λεπτό έχασε ευκαιρία να ανοίξει το σκορ με τον Τσέποβιτς, όμως ο Σέρβος δεν βρήκε την μπάλα από πλεονεκτική θέση.

Μετά το πρώτο δεκάλεπτο ο Ολυμπιακός ισορρόπησε το παιχνίδι και στο 28', άνοιξε το σκορ με τον Φαμπρις Κα.

Ο ποδοσφαιριστής των μαυροπρασίνων, δέχθηκε μια μακρινή μπαλιά, κατέβασε εξαιρετικά και όταν είδε πως δεν έχει στήριγμα έπιασε ένα ξερό σουτ από περίπου 25 μέτρα, στέλνοντας την μπάλα εκεί που ο Φαμπιάνο δεν μπορούσε να αντιδράσει.

Η Ομόνοια χρειάστηκε δώδεκα λεπτά για να απαντήσει στο γκολ που δέχθηκε, με σκόρερ τον Φώτη Παπουλή.

Η φάση ξεκίνησε από τον Λοΐζου, ο οποίος κατέβασε την μπάλα μετά από πλάγιο, πλησίασε την περιοχή του Ολυμπιακού και έκανε το σουτ, αναγκάζοντας τον Νεόφυτο Μιχαήλ να αποκρούσει ασταθώς.

Η μπάλα έφθασε στον Παπουλή, ο οποίος με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού για το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός προσπάθησε και έχασε τεράστιες ευκαιρίες για να κάνει το 1-2, με τους Πεχλιβάνη και Γκουστάβο να μην μπορούν να τις αξιοποιήσουν.

Το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους και οι δύο ομάδες πήραν από ένα βαθμό.

Ομόνοια: Φαμπιάνο, Σέχου, Λούφτνερ, Χούμποτσαν, Λέτσγιακς, Γκόμες (67′ Κούσουλος), Γκόμεθ, Παπουλής, Λοϊζου (67′ Τιάγκο), Ασάντε (67′ Τζιωνής), Τσέποβιτς.

Ολυμπιακός: Μιχαήλ, Ψάλτης, Ανδρέου Σ., Σωτηρίου, Μίλετιτς, Κα, Νάνι, Σαρφό, Πεχλιβάνης, Γκουστάβο, Κοστόφ (76′ Κοστόφ).

Βγαίνει μπροστά ο Παπασταύρου-«Δυστυχώς δεν εξελίχθηκε όπως θέλαμε ο τελικός»
Η μπάλα στήνεται στη σέντρα-Αρχίζει το EURO U-17 στην Κύπρο
Η αναφορά του Κυβερνητικού Εκπροσώπου για τη νίκη της Πάφου-«Η χαρά μας είναι εμφανής»
Έγινε χαμός στην Πάφο για το κύπελλο-Πανηγύρισαν με την ψυχή τους (pics)
Έτσι έγραψε ιστορία η Πάφος-Κέρδισε το πρώτο της τρόπαιο και εξασφάλισε ευρωπαϊκό εισιτήριο
Καρσέδο: Είμαι περήφανος για την ομάδα, πανευτυχής για αυτό που καταφέραμε
BINTEO: Η στιγμή που οι παίκτες της Πάφου σηκώνουν το τρόπαιο στον ουρανό
Το μήνυμα Ντουμπόφ μετά την κατάκτηση του κυπέλλου-«Είναι μόνο η αρχή, ονειρευόμαστε και πρωτάθλημα»
Τρελά πανηγύρια από τους ποδοσφαιριστές της Πάφου-Σήκωσαν ψηλά τους Ντούμποφ και Καρσέδο (pics)
Το σχόλιο Χριστοδουλίδη μετά την κατάκτηση του Κυπέλλου από την Πάφο-Ποιους ξεχώρισε