ΒΙΝΤΕΟ: Πύρρειος νίκη για την Ομόνοια επί του Ερμή-Έχασε δύο παίκτες

Πύρρειος νίκη για την Ομόνοια, επί του Ερμή στο στάδιο Αμμόχωστος, με 0-2, χάρη στα γκολ των Τσέποβιτς και Ασάντε.

Οι πράσινοι, παρά τη νίκη τους, είδαν τους Τσέποβιτς και Γκόμες, να αποχωρούν τραυματίες από το παιχνίδι. Πάντως με τη νίκη τους οι πράσινοι ανέβηκαν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Το προφίλ του αγώνα:

Η Ομόνοια ανέλαβε από το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης τα ηνία του αγώνα και πίεσε πολύ ψηλά τον Ερμή, για να βρει ένα γρήγορο γκολ. Παρά τις προσπάθειες της όμως, υστέρησε στην τελική πάσα.

Τελικά, βρει το δρόμο προς τα δίκτυα στο 31ο λεπτό, με τον Μάρκο Τσέποβιτς.

Ο άσος της Ομόνοιας δέχθηκε μπαλιά από τον Λέζιακς και με κεφαλιά έστειλε την μπάλα σε ένα σημείο που ο Καϊκέ δεν μπορούσε να αντιδράσει, για το 0-1.

Με ένα κεραυνό, στο 45ο λεπτό της αναμέτρησης απέναντι στον Ερμή, ο Ασαντέ έγραψε το 0-2 για την Ομόνοια.

Ο επιθετικός των πρασίνων, πήρε την πάσα από τον Βίτορ Γκόμες και εξαπέλυσε ένα κεραυνό, νικώντας τον Καϊκέ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ομόνοια έκανε εξαιρετική διαχείριση του παιχνιδιού και πήρε τη νίκη, η οποία την ανέβασε στην κορυφή της βαθμολογίας.