ΒΙΝΤΕΟ: Δραπέτευσε από το Αμμόχωστος με buzzer beater του Σαχάρ ο ΑΠΟΕΛ

Μεγάλη νίκη, με γκολ στο 94ο λεπτό της αναμέτρησης, πέτυχε ο ΑΠΟΕΛ απέναντι στη Νέα Σαλαμίνα, βυθίζοντας σε ακόμα μεγαλύτερες βαθμολογικές περιπέτειες, τους ερυθρόλευκους.

Οι γαλαζοκίτρινοι, άνοιξαν το σκορ με τον Γκάρνερ στο 5ο λεπτό, ενώ η Νέα Σαλαμίνα απάντησε με τον Βάγκνερ στο 72ο. Τελευταίος μίλησε ο Μπεν Σαχάρ στο 94ο λεπτό, όταν με κεφαλιά έστειλε την  μπάλα στα δίκτυα του Βεσελόφσκι. Με τη νίκη του ο ΑΠΟΕΛ ανέβηκε στους 43 βαθμούς, ενώ η Σαλαμίνα έμεινε στους 32.

Μόλις στο πέμπτο λεπτό του αγώνα, ο ΑΠΟΕΛ άνοιξε το σκορ με τον Γκάρνερ.

Ο Εντογκαλά, ανέβηκε από δεξιά και έκανε τη μπαλιά στην περιοχή της Σαλαμίνας, εκεί όπου βρισκόταν ο Γκάρνερ, που με δυνατό σουτ, έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Βεσελόφσκι, για το 0-1.

Μετά το γκολ του ΑΠΟΕΛ, η Νέα Σαλαμίνα ανέβασε στροφές και έψαξε την ισοφάριση. Στο 24', ο Μουστιβάρ βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση, όμως το πλασέ του ήταν πολύ άστοχο και κατέληξε έξω.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Νέα Σαλαμίνα συνέχισε να πιέζει και τελικά κατάφερε να βρει το δρόμο προς τα δίκτυα, στο 72ο λεπτό, με τον Βάγκνερ.

Μετά από μπαλιά στην περιοχή των γαλαζοκιτρίνων, ο Σιαθάς κατέβασε την μπάλα, η οποία έφθασε στον Βάγκνερ, που με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Ουζόχο, για το 1-1.

Μετά από μπαλιά από δεξιά στο 94ο λεπτό, ο Μπέν Σαχάρ έπιασε την κεφαλιά και νίκησε τον Βεσελόφσκι για το τελικό 1-2.

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Σεργίου, Τσμοβς, Χριστοφόρου, Μπρένο (63′ Κρεάν), Κονφέ, Μουστιβάρ (63′ Πικής), Ντουβεντρού, Σανκό, Σιαθάς (46′ Νικολάου), Βάγκνερ.

ΑΠΟΕΛ: Ουζόχο, Ενσούε (39′ Σιέλης), Βινίσιους, Σάντος, Σαμπάλα, Εντονγκαλά, Λουντεμό (76′ Ντε Βινσέντι), Ανουάρ, Κατσαντώνης (46′ Κλωναρίδης), Ζαχίντ, Γκάρνερ.

ΒΙΝΤΕΟ: Συγκινεί ο 92χρονος που έζησε την Ομόνοια από τη μέρα ίδρυσής της-«Είναι θρησκεία για τον κόσμο της»
Προχωρεί σε έκτακτη Γενική Συνέλευση η Ανόρθωση-Καθοριστικές οι επόμενες κινήσεις
Απάντησε για την αγαπημένη του ομάδα και τον παίκτη που λατρεύει ο Γκομίς-Όσα αποκάλυψε
Κάργας: Αποτύχαμε σαν κοινωνία πιο πολύ χαρήκαμε που αποκλείστηκε η Εθνική