Έγραψε ιστορία με επική πρόκριση μέσα στο Βελιγράδι η ΑΕΚ

Το εισιτήριο της πρόκρισης για τα play-offs του Europa League όπου θα αντιμετωπίσει την Dnipro Ουκρανίας, εξασφάλισε η ΑΕΚ μετά τo ισόπαλο αποτέλεσμα με την Παρτιζάν Βελιγραδίου στη Σερβία. Με συνολικό σκορ 4-3, οι Λαρνακείς έγραψαν ιστορία αφού για τρίτη φορά στην ιστορία τους εξασφάλισαν συμμετοχή σε ευρωπαϊκό όμιλο, ενώ για πρώτη φορά η Κύπρος θα έχει συμμετοχή τριών ομάδων.

Αυτό που απομένει να διαφανεί, είναι αν ΆΕΚ και Απόλλωνας θα συμμετέχουν σε ομίλους του Europa ή του Conference League.

Στο 24ο λεπτό ο Ρικάρτο έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους, 1-0.

Στο 51ο λεπτό ο Γκιούρτσο ισοφάρισε σε 1-1 για την ΑΕΚ, ο Ρικάρτο στο 54ο λεπτό έδωσε εκ νέου προβάδισμα στην Παρτίζαν και στο 57ο λεπτό ο Φαράζ ισοφάρισε σε 2-2.

Η ΑΕΚ θα διεκδικήσει την πρόκριση στους ομίλους του Europa League με αντίπαλο την Dnipro.

Ο ηττημένος θα συνεχίσει στη φάση των ομίλων του Conference League.

Ορίστηκαν οι διαιτητές στα κρίσιμα ντέρμπι για τη μάχη του πρωταθλήματος
«Την πίεση θα την έχει το ΑΠΟΕΛ και όχι εμείς, πολλοί έχουν ξεγράψει τον Άρη και ότι κάναμε φέτος»
Αυλαία για την δέκατη αγωνιστική στον δεύτερο όμιλο
Τέλος και επίσημα από τον Εθνικό ο Σατσιάς
Λέουβενμπεργκ: Πονάει ο αποκλεισμός, όμως θα προχωρήσουμε σε μια νέα σεζόν με καλύτερα αποτελέσματα
Το μήνυμα του Τάνκοβιτς για την ιστορική πρόκριση-«Είμαστε στον τελικό με ψηλά το κεφάλι»
ΒΙΝΤΕΟ: Ανακοίνωσε το νέο του προπονητή ο ΑΣΙΛ