Αγώνας για γερά νεύρα για Κοντίδη-Έπεσε στη 2η θέση, συνεχίζει τη μάχη

Έδαφος στην προσπάθεια για το χρυσό μετάλλιο, απώλεσε ο Παύλος Κοντίδης, καθώς στην 7η που πραγματοποιήθηκε σήμερα το πρωί, δεν τερμάτισε, με αποτέλεσμα να πέσει στη 2η θέση.

Συγκεκριμένα, ο Κύπριος πρωταθλητής στην 7η κούρσα ιστιοδρομίας δεν τερμάτισε, με αποτέλεσμα να πάρει συνολικά ακόμη 20 βαθμούς ποινής και στο σύνολο 38, για να πέσει στη δεύτερη θέση.

Ελάχιστα πριν το τέλος της πρώτης κούρσας και ενώ ήταν δεύτερος, σταμάτησε για άγνωστο έως τώρα λόγο, με αποτέλεσμα να χρεωθεί DNF και 36 βαθμούς ποινής.

Ο Παύλος Κοντίδης, παραμένει παραμένει προσωρινά 2ος στην κατάταξη με 38 βαθμούς, ενώ καθοριστικές αναμένεται να είναι οι επόμενες δύο ιστιοδρομίες, στην προσπάθεια του για να πάρει κάποια μετάλλιο.

Δείτε αποτελέσματα:

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Ρίχνεται ξανά στη μάχη ο Κοντίδης για το χρυσό-H δράση των Κύπριων αθλητών

Οκτώ χρόνια φυλάκισης στον προπονητή στίβου που κακοποιούσε ανήλικες αθλήτριες
Σε Ολυμπιακούς Αγώνες για τρίτη φορά στην καριέρα του ο Μάριος Γεωργίου (pics)
Πρωταθλητής Ευρώπης ο Μάριος Γεωργίου
Ατσάλινος Ολυμπιακός την… έσπασε στην Μπαρτσελόνα
Στο Ζάγκρεμπ η κυπριακή αποστολή για το το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Τζούντο
Η ανακοίνωση της ΕΛ.ΑΣ. για την εξιχνίαση της δολοφονίας του Λυγγερίδη-Από ποιον δόθηκε η εντολή
Κορυφαίος στα βραβεία Laureus ο Τζόκοβιτς
Στην 20η θέση ο Παύλος Κοντίδης μετά την 3η κούρσα στο Κύπελλο Hyeres
ΒΙΝΤΕΟ: Αθλητής του ΜΜΑ κλώτσησε ring girl, έχασε τον αγώνα και μετά τον... λίντσαραν οι θεατές