Υπερασπίστηκε τον τίτλο του και κέρδισε με 2-0 τον Εθνικό ο Άρης

Απέδειξε για ακόμη μία φορά ότι μπορεί να διατηρήσει τον τίτλο του πρωταθλητή ο Άρης, αφού κατάφερε να επικρατήσει με 2-0 επί του Εθνικού Άχνας ο Άρης.

Η Ελαφρά Ταξιαρχία έδειξε από νωρίς ότι ήταν έτοιμος να επικρατήσει της μονομαχίας με τον Εθνικό, αφού μέχρι το 25ο λεπτό έχει καταφέρει να σφραγίσει τη νίκη. Συγκεκριμένα, το πρώτο τέρμα ήρθε στο 4ο λεπτό, με τον Μόντνορ, ενώ στο 25’ ο Στρούσκι έδωσε το δεύτερο τέρμα για του πρωταθλητές, ένα σκορ που διατήρησαν μέχρι το 90’.

Πάντως, ο Σανέ θα μπορούσε να δώσει και τρίτο τέρμα για τον Άρη, αφού στο 43΄πέτυχε δοκάρι. Πάντως, αυτή είναι η πέμπτη νίκη του Άρη στο πρωτάθλημα, κατατάσσοντας τον στην κορυφή της βαθμολογίας, με 17 βαθμούς. Την ίδια ώρα, αυτή είναι η τρίτη ήττα για τον Εθνικό, αφήνοντάς τον στους 8 βαθμούς και 11η θέση.

Ο Άρης, πλέον, αρχίζει την προετοιμασία για τον αγώνα με την Μπέτις, για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ, που θα είναι την Πέμπτη. Πέραν αυτού, ο Άρης θα αντιμετωπίσει τον Οθέλλο, στις 30 Οκτωβρίου, σε ένα εκτός έδρας αγώνα, ενώ το ερχόμενο Σάββατο, ο Εθνικός φιλοξενεί τη Δόξα.

Επικράτησε του Απόλλωνα η Καρμιώτισσα και έφυγε με δύο τέρματα στις αποσκευές της
Πρώτη κλήση Σωφρόνη Αυγουστή στην Εθνική Ανδρών ενόψει αγώνων Nations League
Ιστορική νίκη της Πάφου στην πρεμιέρα της στον Όμιλο του Conference League
Ο ΑΠΟΕΛ "σκόνταψε" στην Σάμροκ στην πρεμιέρα του Conference League
Φοβερές ματσάρες για το κυπριακό πρωτάθλημα με απίστευτες αποδόσεις στη Fonbet
Έμφραγμα στο 90' ο ΑΠΟΕΛ-Πέταξε δύο βαθμούς με τη Σάμροκ των δέκα ποδοσφαιριστών
Έγραψε ιστορία η Πάφος-Πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Πετροκούμπ
Ξεκίνησε με το δεξί στο League phase η Ομόνοια-Κέρδισε 4-0 την Βίκινγκουρ
Άσπρος καπνός στη Γενική Συνέλευση της Ανόρθωσης-Βγήκε μπροστά ο Πραστίτης
Καμορανέζι: «Είχα την ευκαιρία στο παρελθόν να δουλέψω στην Κύπρο, θέλω να αναβαθμίσω την Καρμιώτισσα»