BINTEO: Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε κόντρα στη Ρεάλ Μπέτις ο Άρης

Κοίταξε στα μάτια τη Ρεάλ Μπέτις ο Άρης, το πάλεψε, ωστόσο γνώρισε την ήττα με 1-0 την ισπανική ομάδα, σε αγώνα που διεξήχθη στο στάδιο Άλφαμεγα για την 3η αγωνιστική των ομίλων του Γιουρόπα Λιγκ.

Η ομάδα της Λεμεσού στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να προηγηθεί στην αναμέτρηση.

Στην επανάληψη η Ρεάλ Μπέτις ήταν πιο επικίνδυνη και είχε αρκετές ευκαιρίες, για να προηγηθεί πρώτη στο παιχνίδι.

Ο Άρη είχε τεράστια ευκαιρία με τον Μαγιαμπέλα να ανοίξει το σκορ, στο 75 όταν από πλάγια θέση έκανε το σουτ και η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι.

Στην εξέλιξη της φάσης, η Μπέτις βγήκε μπροστά και ο Εζαλζουλί έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Ντιαό από απόσταση δύο μέτρων σημάδεψε ξανά το οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια ο Πέρεθ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

Στον άλλο αγώνα για τον 3ο όμιλο Ρέιντζερς και Σπάρτα Πράγας έμειναν στο 0-0 στη Γλασκώβη.

Μετά και την ολοκλήρωση της 3ης αγωνιστικής η βαθμολογία του 3ου ομίλου έχει διαμορφωθεί ως εξής:

1. Μπέτις 6
  2. Σπάρτα Πράγας 4
  3. Ρειντζερς 4
  4. Άρης 3

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων

Άρης (Αλεξέι Σπιλέφσκι): Βανά, Μποάκι (26′ Καζού), Μουσούντα, Γιαγκό, Ουρόσεβιτς, Σόκε, Στρούσκι (62′ Μπράουν), Μπαμπίκα, Μπένγκτσον (85′ Μοντνόρ), Γκομίς (85′ Στεπίνσκι), Μαγιαμπέλα (85′ Σπόλιαριτς).

Ρεάλ Μπέτις (Μάνουελ Πελεγκρίνι): Σίλβα, Ροντρίγκεθ, Πετσέλα, Εζαλζουλί, Πέρεθ (79′ Ιγκλέσιας), Λουίς Ενρίκε (72′ Ίσκο), Γουίλιαν (72′ Ντιαό), Καρβάλιο (79′ Κουαρδάδο), Βινίσιους, Ρόκα, Ρουμπιάλ.

Ψάχνει βόμβα με Κριχόβιακ η Ανόρθωση-Σε συζητήσεις οι δύο πλευρές
Ποδοσφαιρική «αλητεία» από τον Πάνα
Στις 25 Σεπτεμβρίου ξεκινά η Α΄φάση του Κυπέλλου Coca-Cola-Όλο το πρόγραμμα
Ο ΑΠΟΕΛ βρίσκει τα… πατήματά του
Στην αντεπίθεση η ΘΥΡΑ 3-«Η κυβέρνηση και οι φορείς της, απλούστατα, δεν μπορούν»
«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος