Όσα κατέγραψε στο φύλλο αγώνος ο διαιτητής-«Είχε έντονο πονοκέφαλο, ζάλη και βουητό στο δεξί αυτί»

Γνωστά έγιναν τα όσα κατέγραψε στο φύλλο αγώνος Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ ο διαιτητής της αναμέτρησης, Μενέλαος Αντωνίου.

Ο διαιτητής, ανέφερε συγκεκριμένα ότι επικοινώνησε με την γιατρό του γηπέδου μετά την πτώση του Παπαγεωργίου στο 51ο λεπτό μετά από τη ρίψη κροτίδας, η οποία του ανέφερε ότι ο ποδοσφαιριστής δεν είναι σε θέση να αγωνιστεί.

Επίσης, ο διαιτητής, ζήτησε από τη γιατρό να επανεξετάσει τον ποδοσφαιριστή, κάτι το οποίο έγινε μετά από δέκα λεπτά. Η γιατρός ανέφερε στον Κύπρο διαιτητή ότι ο παίκτης δεν μπορούσε να αγωνιστεί γιατί είχε έντονο πονοκέφαλο, ζάλη και βουητό στο δεξί αυτί. Η γιατρός έκανε και γραπτώς τη γνωμάτευσή της για την κλινική εικόνα του ποδοσφαιριστή, πάνω στην οποία βασίστηκε ο διαιτητής για να διακόψει οριστικά το παιχνίδι.

Αναφορικά με την κροτίδα που έπεσε, ο Μενέλαος Αντωνίου ανέφερε στο φύλλο αγώνος ότι αυτή προήλθε από εξωτερικό παράγοντα, χωρίς να διευκρινίζει από ποια κερκίδα έγινε αυτό.

Ούγκο Μάρτινς: «Είμαι πολύ περήφανος, μόνο νίκη κόντρα στον ΑΠΟΕΛ» (vid)
One Μακρής show με δώρο γενεθλίων για την ΑΕΛ ένα χατ-τρικ
«Κυανόλευκο» το βαρωσιώτικο ντέρμπι ανάμεσα σε Ανόρθωση και Νέα Σαλαμίνα
Στην αποστολή της Ομόνοιας ο Γιόβετιτς ενόψει Άρη
Διπλό μεγάλης σημασίας για την Ομόνοια Αραδίππου με 2-1 κόντρα στην Ομόνοια 29ης Μαΐου
Τρεις αγώνες το Σάββατο για 6η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan
ΑΠΟΕΛ: Το γκολ του Λαΐφη και η ειλικρινής παραδοχή του
Η γκάφα της χρονιάς από τον Μελιέ στο 97' του Σάντερλαντ - Λιντς(vid)
Επικράτησε του Απόλλωνα η Καρμιώτισσα και έφυγε με δύο τέρματα στις αποσκευές της