Κέρδισε τον Άρη και χάρισε δώρο στον ΑΠΟΕΛ η Ομόνοια-Tα νέα δεδομένα στη βαθμολογία

Σπουδαία και πολύτιμη νίκη πέτυχε η Ομόνοια στην πρεμιέρα των πλέι οφ του πρωταθλήματος, καθώς επικράτησε με 2-1 του Άρη στο Στάδιο Άλφαμεγα.

Πέντε λεπτά ήταν αρκετά για να γίνουν όλα στο γήπεδο της Λεμεσού, καθώς αρχικά στο 24', ο Άρης άνοιξε το σκορ με τον Κακόριν, ωστόσο, μετά από εξέταση της φάσης μέσω VAR, το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Στη συνέχεια, ο διαιτητής κλήθηκε ξανά στο VAR για χέρι του Γιαγκό, μετά την κεφαλιά του Κακουλλή, με τον Μενέλαο Αντωνίου να δείχνει την άσπρη βούλα.

Στο 30' ο Μπέζους ανέλαβε την εκτέλεση για να κάνει το 0-1.

Στη συνέχεια και συγκεκριμένα στο 35', ο Σεμέδο τρύπησε στην περιοχή του Άρη για να γράψει το 0-2.

Πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Άρης κατάφερε να μειώσει με τον Γκομίς με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Καζού για το 2-1 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο μεταξύ, στο άλλο παιχνίδι ανάμεσα σε Πάφο και ΑΕΚ, οι Λαρνακείς επικράτησαν με 1-0 χάρη στο γκολ του Φαράζ στο 44'.

Μετά από την ολοκλήρωση της 1ης αγωνιστικής των πλέι όφ, ο ΑΠΟΕΛ παραμένει στην κορυφή στους 60 βαθμούς, διατηρώντας την απόσταση από το δεύτερο Άρη που έχει 56 βαθμούς. Στην τρίτη θέση βρίσκεται η ΑΕΚ με 55 βαθμούς, ενώ τέταρτη είναι η Ομόνοια με 52 βαθμούς. Στην 5η θέση η Πάφος με 50 βαθμούς και 6η η Ανόρθωση με 48 βαθμούς.

1

Τρεις αγώνες το Σάββατο για 6η αγωνιστική της Cyprus League by Stoiximan
ΑΠΟΕΛ: Το γκολ του Λαΐφη και η ειλικρινής παραδοχή του
Επικράτησε του Απόλλωνα η Καρμιώτισσα και έφυγε με δύο τέρματα στις αποσκευές της