Επικράτησε της Δόξας και έφυγε από την Περιστερώνα με τέσσερα γκολ στις αποσκευές η Καρμιώτισσα

Με τέσσερα τέρματα στις αποσκευές έφυγε από την Περιστερώνα η Καρμιώτισσα, η οποία κατάφερε να επικρατήσει της Δόξας Κατωκοπιάς. Με την σπουδαία νίκη της, η ομάδα των Πολεμιδιών, κατάφερε να ανοίξει περισσότερο την ψαλίδα με την Δόξα, που παραμένει στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η οικοδέσποινα άνοιξε πρώτη το σκορ, στο 7’ μετά από γκολ του Ναμπί, από τα έντεκα μέτρα του πέναλτι, με τη χαρά να παραμένει μέχρι το δεύτερο ημίχρονο, αν και η Καρμιώτισσα πλησίασε την ισοφάριση στο 16’ με προσπάθεια του Θεοδώρου, την οποία ανέκοψε ο Προβυδάκης.

Μετά την επιστροφή από τα αποδυτήρια, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να επικρατήσουν με την αρχή να γίνεται στο 52΄ με σουτ του Ντούμπια και δέκα λεπτά αργότερα ο Κατσαντώνης έκανε το 1-2. Πέντε λεπτά μετά ο Κατσαντώνης ξαναχτύπησε, δίνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στην Καρμιώτισσα. Και τα τρία σουτ ήταν εκτός περιοχής.

Ο Κατσαντώνης τελικά αποδείχθηκε ο ήρωας των καλεσμένων, καθώς στο δεύτερο λεπτό της καθυστέρησης κατάφερε να σκοράρει και το τέταρτο τέρμα της Καρμιώτισας, με ένα σουτ εντός της περιοχής.

Επικράτησε του Απόλλωνα η Καρμιώτισσα και έφυγε με δύο τέρματα στις αποσκευές της
Πρώτη κλήση Σωφρόνη Αυγουστή στην Εθνική Ανδρών ενόψει αγώνων Nations League
Ιστορική νίκη της Πάφου στην πρεμιέρα της στον Όμιλο του Conference League
Ο ΑΠΟΕΛ "σκόνταψε" στην Σάμροκ στην πρεμιέρα του Conference League
Φοβερές ματσάρες για το κυπριακό πρωτάθλημα με απίστευτες αποδόσεις στη Fonbet
Έμφραγμα στο 90' ο ΑΠΟΕΛ-Πέταξε δύο βαθμούς με τη Σάμροκ των δέκα ποδοσφαιριστών
Έγραψε ιστορία η Πάφος-Πέρασε σαν σίφουνας από την έδρα της Πετροκούμπ
Ξεκίνησε με το δεξί στο League phase η Ομόνοια-Κέρδισε 4-0 την Βίκινγκουρ
Άσπρος καπνός στη Γενική Συνέλευση της Ανόρθωσης-Βγήκε μπροστά ο Πραστίτης
Καμορανέζι: «Είχα την ευκαιρία στο παρελθόν να δουλέψω στην Κύπρο, θέλω να αναβαθμίσω την Καρμιώτισσα»