ΒΙΝΤΕΟ: Καθάρισε με πεντάρα την ΑΕΖ η ΑΕΛ

Η ΑΕΛ συνέτριψε την ΑΕΖ με 5-1, στον τελευταίο χρονικά αγώνα για την 8η αγωνιστική στο δεύτερο γκρουπ.

Η ΑΕΛ πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο ημίχρονο με τον Μακρή στο 20’, Μίντσεφ στο 29’ και Μεντόζα με πέναλτι στο 36’.

Ο Μίντσεφ στο 67’ διπλασίασε τα τέρματα και έκανε το 4-0, ενώ η ΑΕΖ στο 87' μείωσε στο σκορ με γκολ του Χρίστου.

Στις καθυστερήσεις ο Χριστοδούλου διαμόρφωσε το τελικό 5-1 για την ΑΕΛ. Η ομάδα του Ζακακίου ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 82' ο Σαρφό αποβλήθηκε.

Με τη νίκη της η ΑΕΛ ανέβηκε στους 44 βαθμούς και τη 2η θέση, ενώ η ΑΕΖ παρέμεινε στην τελευταία με 17 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων

ΑΕΖ (Βλάντιτσα Πέτροβιτς): Μιλοσάβλεβιτς, Παστελλής (72′ Χαραλάμπους), Ε. Αντωνίου, Χριστοφή (60′ Σαρφό), Χρίστου, Σάμπο, Ρότσα-Σάντος (72′ Ιωσηφίδης), Σλόγκαρ, Χατζηβασίλης (60′ Ρουίζ), Κλε (60′ Σιφναίος), Ντιγκινί.

ΑΕΛ (Αλέξης Γαρπόζης): Ολιβέιρα, Συλβέστρος, Φραντζής, Μεντόγεβιτς, Νεοφύτου (65′ Νεοφύτου), Σέρνιτς, Παπαφώτης (53′ Μαρς), Μεντόσα (65′ Θεμιστοκλέους), Μορέιρα (75′ Χριστοδούλου), Μακρής, Μίντσεφ (75′ Κολιάς).