Με νίκη 4-3 επί της Καρμιώτισσας ολοκλήρωσε η ΑΕΛ τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα

Με νίκη με 4 - 3 επί της Καρμιώτισσας ολοκλήρωσε η ΑΕΛ τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα ποδοσφαίρου, στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του Β΄ Ομίλου της διοργάνωσης.

Η Καρμιώτισσα προηγήθηκε στο 23’ με τον Ντούμπια για να ισοφαρίσει η ΑΕΛ στο 27 με τον Μίντσεφ και να προηγηθεί δύο λεπτά αργότερα, στο 29‘, με νέο γκολ του Μίντσεφ.

Η ομάδα της Λεμεσού πέτυχε και τρίτο τέρμα στο 66΄ με τον Μεντόγεβιτς και έκανε το 4 - 1 στο 74΄ με τον Μορέιρα.

Η Καρμιώτισσα μείωσε σε 4-2 στο 82' με τον Ρόσι για να πετύχει ακόμη ένα τέρμα στο 5' των καθυστερήσεων με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Κατσαντώνη, κάνοντας το τελικό 4-3.