Η Apollon Ladies νίκησε χθες με 4-0 την Ομόνοια στο Πρωτάθλημα Γυναικών

Η Apollon Ladies νίκησε χθες με 4-0 την Ομόνοια Λευκωσίας στο φινάλε της 3ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Γυναικών στο ποδόσφαιρο.

Με την νίκη της αυτή, η ομάδα της Λεμεσού έφτασε στους επτά βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε στο 14ο λεπτό η Χάτσον και στο 32ο λεπτό η Φρέντα πέτυχε το 2-0. Στο 45+1 η Χάτσον πέτυχε το 3-0, αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου.

Στο 66ο λεπτό η Γκανς ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 4-0, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Το Σάββατο, ο Άρης Λεμεσού νίκησε εκτός έδρας με 1-0 τη Λευκοθέα Λατσιών και έφτασε στους επτά βαθμούς. Το γκολ που καθόρισε το αποτέλεσμα πέτυχε στο 83ο λεπτό η Προύλοβιτς.

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Lakatamia FC που κέρδισε με 1-0 την Καρμιώτισσα Ladies FC και έφτασε στους έξι βαθμούς. Το γκολ πέτυχε η Σάλχα στο 70ο λεπτό.

Με 2-0 στις καθυστερήσεις η ΑΕΛ πήρε τον αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα
Αποχωρεί ο διευθυντής της εταιρείας στην Ανόρθωση-Επικαλείται ηθικούς λόγους και λόγους αρχής
Αυλαία στην 7η αγωνιστική με την αναμέτρηση Νέας Σαλαμίνας-ΑΕΛ
Ο Σολ έβαψε κιτρινοπράσινο το ντέρμπι-Έχασε σωρεία ευκαιριών η ΑΕΚ, άγγιξε την ισοφάριση η Ανόρθωση
Επιστροφή στις νίκες για τον Απόλλωνα-Κέρδισε την Ομόνοια 29Μ
ΒΙΝΤΕΟ: Κρατούσε πυξίδα και δραπέτευσε από το Δασάκι ο Άρης-Συνεχίζει το κυνήγι της Πάφου
«Η Ανόρθωση κουράστηκε να είναι κομπάρσος, θα πρέπει να προχωρήσει, μόνο με επιτυχίες»
Αλλαγή διαιτητή στον αγώνα του Απόλλωνα με την Ομόνοια 29Μ-Εκτός για λόγους υγείας ο Τεχράνυ