Πρώτη ήττα για την Καρμιώτισσα

Ολοκληρώθηκαν οι σημερινές αναμετρήσεις της 5ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας με τον απολογισμό να καταγράφει 22 συνολικά τέρματα.

*Η πρωτοπόρος Καρμιώτισσα Πολεμιδιών γνώρισε σήμερα την πρώτη της ήττα (1-0) στην έξοδο της στη Δερύνεια όπου αντιμετώπισε την τοπική Αναγέννηση.

Στο 35' οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Ανδρέα Κυπριανού. Αυτό ήταν το τέταρτο φετινό γκολ του ποδοσφαιριστή της Αναγέννησης και αποδείχτηκε αρκετό για να καθορίσει το αποτέλεσμα.

*Στο Μακάρειο Στάδιο έγινε συναρπαστικό παιχνίδι με τελικό νικητή τον Ολυμπιακό (3-2) επί του ΘΟΪ Λακατάμιας. Ο Μασίνουα άνοιξε το σκορ (1-0) και στο 49' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Νάντο.

Στο 82' ο Χατζηπαντελίδης με πέναλτι έδωσε προβάδισμα στο ΘΟΪ και στο 85' ο Μασίνουα με πέναλτι ισοφάρισε με πέναλτι σε 2-2 για τον Ολυμπιακό. Στις καθυστερήσεις ο Αρετάς πέτυχε το 3-2 για τους γηπεδούχους που έφτασαν στους εννέα βαθμούς.

*Στην Αραδίππου η τοπική Ομόνοια κέρδισε με το επιβλητικό 5-0  της Ελπίδας Ξυλοφάγου. Στο πρώτο ημίχρονο προηγήθηκε από τέρματα που πέτυχαν οι Αντώνης  Παναγή και Έκτορ.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου η Ομόνοια πέτυχε το 3-0 με τον Κούκα και στο 81' έγινε το 4-0 από τον ίδιο ποδοσφαιριστή. Στο 90' με πέναλτι ο Αντώνης Παναγή διαμόρφωσε το 5-0.

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ    1-0    ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ ΠΟΛΕΜΙΔΙΩΝ

BINTEO: Μπήκε σε πράσινο αυτοκίνητο με τριφύλλι και σφυροδρέπανο και ετοιμάζεται για τον τελικό ο Τζον
Η Ομόνοια για να διατηρήσει τα σκήπτρα και η Πάφος για τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της
Εφραίμ: Ευχαριστώ την Ομόνοια που με ανέδειξε, προέκταση της οικογένειας μου το ΑΠΟΕΛ