Ρώσοι διαιτητές στο ματς με τον Αστέρα
13:37 - 19 Οκτωβρίου 2015
![77f44215-a797-4ff5-b1cb-49c6c214e84c.jpg](/images/neqx5ODUJ8IeQEo-ZhAZ-3otdjk=/283441/width-750/77f44215-a797-4ff5-b1cb-49c6c214e84c.jpg)
Ο Αλεξέι Έσκοφ θα σφυρίξει τον αγώνα της 3ης αγωνιστικής του Γιουρόπα Λιγκ ανάμεσα στον ΑΠΟΕΛ και τον Αστέρα Τρίπολης που θα γίνει στο ΓΣΠ την ερχόμενη Πέμπτη (22/10).
Διεθνής από τον Δεκέμβρη του 2011, ο Ρώσος διαιτητής ορίστηκε για πρώτη στην καριέρα του για να διευθύνει αγώνα κυπριακής ομάδας.
Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Ντιμίτρι Μοσιακίν και Βαλερί Νταντσένκο και τέταρτος ο Ιγκόρ Ντεμέσκο. Επιπρόσθετοι διαιτητές θα είναι οι Σεργκέι Λαποτσκίν και Κίριλ Λαβνίκοφ.
Διεθνής από τον Δεκέμβρη του 2011, ο Ρώσος διαιτητής ορίστηκε για πρώτη στην καριέρα του για να διευθύνει αγώνα κυπριακής ομάδας.
Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Ντιμίτρι Μοσιακίν και Βαλερί Νταντσένκο και τέταρτος ο Ιγκόρ Ντεμέσκο. Επιπρόσθετοι διαιτητές θα είναι οι Σεργκέι Λαποτσκίν και Κίριλ Λαβνίκοφ.