Κετσπάγια: "Αξίζαμε να πάρουμε τη νίκη"

Ευχαριστημένος με το γεγονός ότι η ομάδα του έδειξε ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να κερδίσει τον Αστέρα Τρίπολης με 2-1 αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ δήλωσε ο τεχνικός του ΑΠΟΕΛ Τιμούρ Κετσπάγια.

Αναλυτικά οι δηλώσεις:
«Δεν είναι εύκολο στο ποδόσφαιρο. Μπορεί να μην απειλήσαμε στο πρώτο μέρος, αλλά ελέγχαμε το παιχνίδι με εξαίρεση τα πρώτα 15 λεπτά που δεν μπήκαμε καλά. Το πιο σημαντικό είναι η νίκη που πήραμε και αν δούμε την συνολική παρουσία αξίζαμε να πάρουμε τη νίκη

Βρεθήκαμε να χάνουμε από τα πρώτα λεπτά και δείξαμε δυνάμεις και ποιότητα για να γυρίσουμε το παιχνίδι. Στο κυπριακό πρωτάθλημα δεν βρεθήκαμε σε αυτή την κατάσταση, με τον Αστέρα ανατρέψαμε το σκορ και θα μπορούσαμε και για περισσότερα γκολ

Με την Σπάρτα ήμασταν κάκιστοι, αλλά αυτή η ομάδα έδειξε ότι δεν είναι τυχαία ομάδα, πήγε στην Γερμανία και πήρε αποτέλεσμα. Εμείς κάναμε την δουλειά μας. Τώρα θα ξεκουραστούμε, θα ετοιμαστούμε για το παιχνίδι με τη Νέα Σαλαμίνα για να δώσουμε συνέχεια στις νίκες».

Ο ΑΠΟΕΛ βρίσκει τα… πατήματά του
Στην αντεπίθεση η ΘΥΡΑ 3-«Η κυβέρνηση και οι φορείς της, απλούστατα, δεν μπορούν»
«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος