Πρώτο τρίποντο για την Δόξα

Σε αγώνα για την 6η αγωνιστική που έγινε στο Μακάρειο Στάδιο, νίκησε με 2-1 τον Άρη και ανέβηκε στους 6 βαθμούς, αφήνοντας τον αντίπαλο της στον 1 βαθμό.

Η Δόξα προηγήθηκε στο 9ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Ρικάρντο Φερνάντες, με το 1-0 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Μαραγκουδάκης με σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε σε 1-1 για τον Άρη για να πετύχει το νικητήριο τέρμα της Δόξας ο Λόπο με όμορφο πλασέ πάνω από τον αντίπαλο τερματοφύλακα στο 66'.
ΔΟΞΑ: Νέγκρι, Σολωμού, Λεονάρντο, Λεάντρο, Παουλίνιο, Λόπεθ, Γκαράι, Φερνάντες, Καρλίτος, Φοφανά,  Γουίλσον

ΑΡΗΣ : Νουρεντινόσκι, Μποργκ, Χριστοφόρου, Αουρέλιο, Θεοφίλου, Γκερέιρο, Κύπρου, Μαραγκουδάκης, Παναγή, Γιάνγκα, Ευσταθίου