Β' Κατηγορία: Σταθερό το σκηνικό της κορυφής

Με τις αναμετρήσεις της δέκατης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.

Ο απολογισμός των αγώνων του Σαββάτου κατέγραψε δεκαέξι συνολικά τέρματα και οι πρώτες πέντε ομάδες της κατάταξης προχώρησαν νικηφόρα.

Συναρπαστική εξέλιξη είχε ο αγώνας στη Λακατάμια που έληξε με 2-1 υπέρ της φιλοξενούμενης ομάδας.

Το ΘΟΪ Λακατάμιας με γκολ του Χατζηπαντελίδη στο 43' προηγήθηκε με 1-0  και η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών ισοφάρισε στις καθυστερήσεις με τον Σταμάτη Πάντο.

Το 2-1 υπέρ της Καρμιώτισσας διαμορφώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Ομπάρα που μπήκε αλλαγή στο παιχνίδι.

*Στην Αθηαίνου ο Οθέλλος με γκολ του Πέτροβιτς στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου νίκησε με 1-0 την ΠΑΕΕΚ.

*Η ΑΕΖ με τέρματα που πέτυχαν οι Ταξιάρχης και Παπαθανασίου κέρδισε εκτός έδρας με 2-0 τον ουραγό Διγενή Ορόκλινης.

*Στο Μακάρειο Στάδιο ο Ολυμπιακός νίκησε την Ομόνοια Αραδίππου με 4-1.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Μασίνουα (25', 70'), Σοάρες (45') και Σεράνο (89') και για την Ομόνοια στο 32' με πέναλτι ο Βισέντε.

*Στην Παρεκκλησιά η Αναγέννηση Δερύνειας νίκησε με 2-1 την τοπική Ένωση Νέων.

Η Αναγέννηση άνοιξε το σκορ στο 50' με τον Ανδρέα Κυπριανού και η τοπική ομάδα ισοφάρισε με πέναλτι του Κακογιάννη στο 65'. Οι φιλοξενούμενοι στο 78' πήραν προβάδισμα με τον Γουέσλεμ.

Η δέκατη αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή με την αναμέτρηση της Ελπίδας Ξυλοφάγου με την ΕΝΑΔ.

Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος
ΑΕΚ: Έκλεισε το mega deal με Μαρσιάλ
Ομόνοια και Άρης το απόλυτο μετά την 3η αγωνιστική Cyprus League by Stoiximan
H Oμόνοια επικράτησε της ΑΕΚ με 1-0
«Δεν θα ανεχθούμε να τιμωρηθεί ξανά ο Απόλλωνας, εμείς ήμασταν θεατές»
Πήρε θέση η ΑΕΛ για τη μη διεξαγωγή του ντέρμπι-«Γεμάτο σκοτεινά σημεία και πτυχές»