ΑΠΟΕΛ: Προ των πυλών ο Γιαννιώτας

Διπλό μεταγραφικό κτύπημα ετοιμάζει ο ΑΠΟΕΛ καθώς πέραν του Βούλγαρου δεξιού μπακ Ζίβκο Μιλάνοφ, μετον οποίο υπάρχει προφορική συμφωνία για συμβόλαιο 1,5 χρόνου και αναμένεται στην Κύπρο για τις υπογραφές των συμβολαίων, οι "γαλαζοκίτρινοι" έδωσαν τα χέρια με τον Ολυμπιακό Πειραιώς για εξάμινο δανεισμό του 23χρονου Ελλαδίτη επιθετικού Γιάννη Γιαννιώτα.

Τη συμφωνία του ΑΠΟΕΛ με τον Ολυμπιακού επιβεβαιώνουν και Ελλαδικά Μέσα Ενημέρωσης. Τις τελευταίες ώρες σημειώθηκαν θετικές εξελίξεις στην προσπάθεια του ΑΠΟΕΛ για απόκτηση του Γιαννιώτα, ο οποίος αν και ήταν στο στόχαστρο αρκετών ομάδων της Σούπερ Λίγκα επέλεξε την προοπτική του ΑΠΟΕΛ.

Το πρώτο εξάμηνο της σεζόν ο Γιαννιώτας μέτρησε μόλις μια συμμετοχή στον Ολυμπιακό για 21 λεπτά, στο εντός έδρας 2-2 (πρώτο ματς Κυπέλλου), εναντίον του Πλατανιά.Την περσινή περίοδο ήταν στον Αστέρα Τρίπολης, όπου κατέγραψε 31 εμφανίσεις και 4 γκολ, ενώ τη διετία 2013-15 αγωνίστηκε στη Γερμανία με τη φανέλα της Φορτούνα Ντίσελντορφ έχοντας 8 εμφανίσεις και ένα γκολ.

«Έφυγε ο Μηνάς μας, η θέση του στο Αντώνης Παπαδόπουλος θα είναι πάντα εκεί»
Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων