Ομόνοια: Στο «στόχαστρο» ο Καρλίτος
11:16 - 30 Δεκεμβρίου 2015
![ac3f37aa-9d54-4dac-8f92-911398fc984e.jpg](/images/4uBXagCJjS_7_RgzeheEoAyPFgw=/276992/width-750/ac3f37aa-9d54-4dac-8f92-911398fc984e.jpg)
Σε προχωρημένες επαφές με τον Καρλίτος Σοάρες βρίσκεται η Ομόνοια.
Ο αφρικανός ακραίος αμυντικός που αγωνίστηκε με επιτυχία στην ΑΕΛ από το 201 μέχρι το 2015 πανηγυρίζοντας μάλιστα την κατάκτηση του πρωταθλήματος, βρίσκεται προ των πυλών του «Ηλίας Πούλλος».
Ο αφρικανός ακραίος αμυντικός που αγωνίστηκε με επιτυχία στην ΑΕΛ από το 201 μέχρι το 2015 πανηγυρίζοντας μάλιστα την κατάκτηση του πρωταθλήματος, βρίσκεται προ των πυλών του «Ηλίας Πούλλος».
Η φυσική θέση του 30χρονου ποδοσφαιριστή είναι δεξιός μπακ, αν και στην ΑΕΛ αγωνιζόταν στο αριστερό άκρο της άμυνας θέση στην οποία η Ομόνοια έχει υπεροπλία, καθώς υπάρχουν οι Χαφές, Μαργκάσα και Καμπράλ, και η τεχνική ηγεσία προορίζει τον ποδοσφαιριστή για το δεξί άκρο, όπου έπαιξε σε ορισμένους αγώνες και στην ΑΕΛ εν τη απουσία του Αϊρόσα.
Το τελευταίο εξάμηνο ο Καρλίτος ήταν στον Ηρακλή Θεσσαλονίκης, όπου κατέγραψε μόλις 5 συμμετοχές, οι 4 εκ των οποίων ως βασικός και δεν υπολογίζεται από τον τεχνικό του «Γηραιού» Νίκο Παπαδόπουλο. Μεταξύ Ομόνοιας και Καρλίτος υπάρχει συμφωνία και εφόσον ο ποδοσφαιριστής μείνει ελεύθερος από τον Ηρακλή θα επιστρέψει στα κυπριακά γήπεδα για λογαριασμό της Ομόνοιας.