Διατήρησε αήττητο και κορυφή η Ανόρθωση

Την τέταρτη της νίκη σε πέντε αγώνες πέτυχε η Ανόρθωση που ανέβηκε στους 13 βαθμούς, πιάνοντας στην πρώτη θέση το ΑΠΟΕΛ και την ΑΕΚ.

Σε αγώνα που έγινε στο "Αντώνης Παπαδόπουλος"  και με τον οποίο ολοκληρώθηκε η 5η αγωνιστική, η Ανόρθωση νίκησε με 2-1 τη Δόξα, αφήνοντας την στους 2 βαθμούς.

Νίκη με ανατροπή για την Ανόρθωση αφού η Δόξα ήταν αυτή που προηγήθηκε με σουτ του Καλό στο 52ο λεπτό.

Ο Χόλγκερσον με κοντινή προβολή μετά από σέντρα του Μαρτίνες ισοφάρισε σε 1-1 για την Ανόρθωση στο 57΄ για να πετύχει το νικητήριο τέρμα ο Ανδρέας Μακρής μετά από πάσα του Κουλούρη στο 77ο λεπτό.