Ισοφάρισε στο 98' με οφ-σάιντ η Τσέλσι

Ένα «τρελό» ματς στην Premier League, με τις Τσέλσι και Έβερτον να αναδεικνύονται ισόπαλες 3-3 στο "Στάμφορντ Μπριτζ", αλλά τους φιλοξενούμενους δικαίως να νιώθουν αδικημένοι.
Με αυτόγκολ του Τέρι και τέρμα του Κέβιν Μιραλάς προηγήθηκαν με 2-0 και στο 90’ με γκολ του Ραμίρο Φούνες Μόρι προηγήθηκαν ξανά με 3-2, αλλά στο 98’ ο Τζον Τέρι ισοφάρισε για το τελικό 3-3 με αντικανονικό γκολ, καθώς ήταν οφ-σάιντ.
Η ομάδα του Γκους Χίντινκ έχει καταφέρει να κάνει το 0-2... 2-2 με γκολ των Ντιέγκο Κόστα στο 64’ και Σεσκ Φάμπρεγας στο 64’, με τον έναν να κάνει ασίστ στον άλλο. Όλα αυτά έγιναν στο δεύτερο ημίχρονο, καθώς το αυτογκόλ του Τέρικ και το γκολ του Μιραλάς ήταν στο 50ό και στο 56ο λεπτό αντίστοιχα.
Θυμίζουμε πως 3-3 με φανταστική εξέλιξη είχαν ολοκληρωθεί λίγες μέρες πριν τα ματς, Νιούκαστλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ - Άρσεναλ.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής
Σάββατο
Τότεναμ - Σάντερλαντ 4-1 (42’ και 67’ Έρικσεν, 59’ Ντεμπελέ, 79’ πέν. Κέιν / 40’ Φαν Άανχολτ)
Μπόρνμουθ - Νόριτς 3-0 (10’ Γκόσλινγκ, 54’ πέν. Ντάνιελς, 75’ Αφόμπε)
Τσέλσι - Έβερτον 3-3 (64’ Ντιέγκο Κόστα, 66’ Φάμπρεγκας, 98’ Τέρι / 50’ αυτ. Τέρι, 56’ Μιραλάς, 90’ Φούνες Μόρι)
Μάντσεστερ Σίτι - Κρίσταλ Πάλας 4-0 (22’ Ντελφ, 41’ και 68’ Αγκουέρο, 84’ Νταβίντ Σίλβα)
Νιούκαστλ - Γουέστ Χαμ 2-1 (6’ Αγιόθε Πέρεθ, 15’ Βαϊνάλντουμ / 49’ Γέλαβιτς)
Σαουθάμπτον - Γουέστ Μπρομ 3-0 (5’ και 35’ πέν. Γουόρντ-Πρόουζ, 72’ Τάντιτς)
Άστον Βίλα - Λέστερ (19:30)
Κυριακή
Λίβερπουλ - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (16:05)

20. Άστον Βίλα 11
*στο Champions League οι 4 πρώτοι (προκριματικά ο 4ος)
**στο Europa League ο 5ος (ένας από FA Cup, ένας από League Cup)
***υποβιβάζονται οι 3 τελευταίοι
****στην ισοβαθμία πρώτο κριτήριο είναι η διαφορά τερμάτων (μετά επίθεση και μετά μπαράζ)

Η Τότεναμ έκλεισε ταλέντο από τη Νότια Κορέα
Η Αλ Χιλάλ χτύπησε την πόρτα της Μπαρτσελόνα για Βίτορ Ρόκε-Ανοικτοί στο ενδεχόμενο πώλησης οι «μπλαουγκράνα»!
ΒΙΝΤΕΟ: Πιάστηκαν στα χέρια Κόλγουιλ και Μακλίν σε φιλικό της Τσέλσι με τη Ρέξαμ
Καταγγελία Μασεράνο-«Μπήκαν και μας έκλεψαν τα πράγματα»
Η Γαλλία καθάρισε τις ΗΠΑ, πεντάρ από τους Ιάπωνες και δύσκολη νίκη για την Ισπανία