Νίκες για Καρμιώτισσα, Αναγέννηση και Ολυμπιακό

Με τις αναμετρήσεις της 16ης αγωνιστικής συνεχίστηκε σήμερα η δράση του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας.
Η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών με αυτογκόλ που σημειώθηκε στο 76' νίκησε με 1-0  την ΠΑΕΕΚ και οδηγεί σταθερά την κούρσα.
Το συγκρότημα του Λιάσου Λουκά έφτασε στους 39 βαθμούς.
Στο ντέρμπι της αγωνιστικής στη Δερύνεια η Αναγέννηση νίκησε με 2-1 ΑΕΖ με γκολ που σημειώθηκε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.
Η ΑΕΖ άνοιξε το σκορ στο 29 με τον Χρίστου και η Αναγέννηση ισοφάρισε σε 1-1 με τον Κουλούρη στο 37'. Το 2-1 πέτυχε με κεφαλιά ο Γουέσλεμ.
Ο Ολυμπιακός άνοιξε το σκορ στο 12' με τον Μάρτος και στο 79' ο Μασίνουα διαμόρφωσε το 2-0 επί  του Ν&Σ Ερήμης.
Η Ομόνοια Αραδίππου με γκολ του Αντώνη Παναγή στο 90' νίκησε εκτός έδρας με 1-0 την ΕΝΑΔ.
Με γκολ του Σιρούφ ο ΑΣΙΛ πανηγύρισε σημαντική νίκη επί της Ένωσης Νέων Παρεκκλησιάς.
Η αυλαία άνοιξε χθες με το νικηφόρο 5-1 του ΘΟΪ Λακατάμιας επί του Διγενή Ορόκλινης και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή με τον αγώνα Ελπίδα - Οθέλλος.