Δίκαιη ισοπαλία στο Δασάκι

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση του Εθνικού με την Πάφο στο Δασάκι της Άχνας.

Σε αγώνα για την 20η αγωνιστική, οι δύο ομάδες εξήλθαν ισόπαλες 1-1 και πήραν από ένα βαθμό.

Ο Εθνικός πάρεμεινε στην 8η θέση ανεβαίνοντας στους 22 βαθμούς ενώ η Πάφος ανέβηκε στους 15 βαθμούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Πιντσέλι στο 26ο λεπτό για να διαμορφώσει το τελικό 1-1 ο  Μάατσι με κοντινή κεφαλιά στο 39ο λεπτό.

Εθνικός Άχνας και Πάφος FC συμβιβάστηκαν στην ισοπαλία, ένα αποτέλεσμα που δεν ικανοποιεί κυρίως τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι παραμένουν καθηλωμένοι στην προτελευταία θεση της βαθμολογίας.

Στο δεύτερο 45λεπτο ο ρυθμός του αγώνα ήταν καλός, όμως οι προσπάθειες των δύο ομάδων να πετύχουν το γκολ της νίκης δεν καρποφόρησαν και έτσι το τελικό σφύριγμα τις βρήκε να παίρνουν από ένα βαθμό.

Εθνικός Άχνας (Ντανίνο Ντότσιτς): Μπογκατίνοφ, Ιάκομπ, Πιντσέλι, Αράμπαλ, Κότο, Ντε Βρίσε, Ε. Γκριγκαλασβίλι (71' Χατρζηβασίλης), Πράκερ (82' Πουτζιουρής), Ηλία (57' Κοζοκνεάν), Κυριάκου, Μιράντα

Πάφος FC (Απόστολος Μακρίδης): Κοδίνα, Νταμάχου, Γκόμεζ, Άλμπα (55' Οκόγε), Ματούκου, Μάατσι (90+3' Σιέλης), Ιωάννου, Γκργκετς, Κχμαλάτζε, Ντε Μέλο (79' Δημοσθένους), Αγιβί

Παρατηρητής: Γιώργος Πεκρής

Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)