Κυριάρχησαν από ένα ημίχρονο αλλά κόλλησαν στο μηδέν (video)

Δίκαιη ισοπαλία στο Τσίρειο μεταξύ Άρη και ΑΕΖ. Οι δύο ομάδες κυριάρχησαν από ένα ημίχρονο, εντούτοις παρά τις ευκαιρίες που δημιούργησαν δεν κατάφεραν να σκοράρουν και έμειναν στο ισόπαλο 0-0.

Τέταρτη ισοπαλία στο πρωτάθλημα για τον Άρη που παραμένει χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και με 4 βαθμούς παρέμεινε στην 11η θέση. Η ΑΕΖ έφτασε τους 6 βαθμούς και ανέβηκε στην 8η θέση.

Η εξέλιξη του αγώνα
5′ Ο Ανδρέου σε τετ-α-τετ με τον Γκολζ αστοχεί, με τον τερματοφύλακα του Άρη να αποσοβεί τον κίνδυνο
30′ Σε εκτέλεση φάουλ του Αουρέλιο, κεφαλιά του Τσιμονζί
32′ Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ, με τον Πάγκαλο να μην μπορεί από κοντά να νικήσει τον Γκολζ.
40′ Σουτ του Νάνο, από πλάγια θέση, η μπάλα πέρασε άουτ.
42′ Από ευνοϊκή θέση κεφαλιά του Σκούρτη πέρασε έξω.
45′ Αποβάλει τον προπονητή τερματοφύλακων του Άρη, Σίμο Τσιάκκα, ο διαιτητής Αβραάμ Τσούκκας.

45’+3 Τέλος ημιχρόνου.

46′ Η πρώτη αλλαγή για την ΑΕΖ. Ο Μαμμίδης στη θέση του Οζίας, ο οποίος αποκόμισε πρόβλημα τραυματισμού. .

46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
77′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάρτινς, ο Χρυσοστόμου διώχνει σε κόρνερ.
77′ Ο Παντίδος δεν μπορεί από κοντά να σπρώξει την μπάλα στα δίκτυα.
80′ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΖ με τον Σάσι να καθυστερεί και ν’ αφήνει την ευκαιρία να πάει χανμένη
85′ Διπλή ευκαιρία για τον Άρη, πρώτα ο Φελισιέν διώχνει πάνω στη γραμμή το σουτ Παντίδου και στη συνέχεια ο Γκονσάλες αστοχεί από πολύ κοντινή απόσταση.

Άρης (Θαλής Θεοδωρίδης): Γκολζ, Ευσταθίου, Παντίδος, Θεοφίλου, Άλβαρεθ, Ικάντε, Νάνο (59′ Γιούσεφ), Μάρτινς, Φράγκος (84′ Ονίλο), Αντωνίου (78′ Γκονσάλες), Σκούρτης.

ΑΕΖ (Νικόλας Μαρτίδης): Χρυσοστόμου, Σολωμού, Οζίας (46′ Μαμμίδης), Κυριάκου, Σακελλαρίου, Τσιμονζί, Αουρέλιο, Ντο Σάντος (81′ Πιτταράς), Ανδρέου (63′ Φελισιέν), Σάσι, Πάγκαλος.

Κίτρινες: Φράγκος, Θεοφίλου, Μάρτινς, Γκονσάλες / Σακελλαρίου, Σασι, Χρυσοστόμου

Νίκη Ανόρθωσης και ισοπαλία Άρη-Απόλλωνα-Τρεις αναμετρήσεις σήμερα
Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)