Χέρι-χέρι ʼρσεναλ και Παρί ΣΖ (vids)

Άρσεναλ και Παρί πηγαίνουν χέρι-χέρι στον 1ο όμιλο και φαίνεται πως οι δυο τους έχουν «καθαρίσει» την πρόκριση και μένει η μεταξύ τους μάχη για την πρωτιά.

Η ομάδα του Αρσέν Βενγκέρ με κορυφαίο τον Μεζούτ Οζίλ, ο οποίος έκανε χατ-τρικ στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας και μία ασίστ, διέλυσε με 6-0 στο Emirates τη Λουντογκόρετς. Οι Βούλγαροι πέταξαν λευκή πετσέτα στο Λονδίνο, μη μπορώντας να ακολουθήσουν τον ρυθμό των «κανονιέρηδων».

Το σκορ άνοιξε στο 12΄ ο Σάντσες, ενώ 3 λεπτά πριν φύγει το ημίχρονο ο Γουόλκοτ έκανε το 2-0. Στην επανάληψη ήταν υπόθεση Οζίλ το ματς και αφού στο 46΄ ο Τσάμπερλέιν έκανε το 3-0, ο Γερμανός με τρία γκολ με δύο ασίστ του Λούκας Πέρες έγραψε το τελικό 6-0.

ПСЖ - Базель 3:0.Обзор матча. Лига Чемпионов 2016/2017. 3 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ούτε η Παρί συνάντησε πρόβλημα απέναντι στη Βασιλεία στο Παρκ ντε Πρενς, αν και τα πόδια των Παριζιάνων λύθηκαν με το 1-0 του Ντι Μαρία, πέντε λεπτά πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Ο Λούκας Μόουρα στο 62΄ έκανε το 2-0, για να έρθει ο Καβάνι με πέναλτι στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, γράφοντας το τελικό 3-0.

Арсенал - Лудогорец 6:0. Обзор матча. Лига Чемпионов 2016/17. 3 тур от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Μπαρτσελόνα: Πλησιάζει η επιστροφή του Ντε Γιόνγκ στη δράση
Ρούνεϊ: Δεν ξεχνά την τέχνη, απίθανο γκολ με τους Legends της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Πένθος στη Λίβερπουλ: Πέθανε ο Ρον Γέιτς
Η Τσέλσι θα πληρώνει τον Στέρλινγκ για να αγωνίζεται στην Άρσεναλ
Nations League: Πάρτι της Ιταλίας στο Παρίσι, 3-1 τη Γαλλία
Το απόλυτο βίντεο με τα 900 γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο!
Στα κατεχόμενα ο Ροναλντίνιο για τα «διεθνή βραβεία κορυφής»
Νίκη Πορτογαλίας επί Κροατίας με το 900ο γκολ του Ρονάλντο-Όλα τα αποτελέσματα του Nations League