Μια… κατά λάθος «κανονιά» αρκούσε!

Η Άρσεναλ έμοιαζε «μαγεμένη» για 90 λεπτά κόντρα στην Μπέρνλι, όμως ένα τουλάχιστον... περίεργο γκολ από τον Κοσιελνί στις καθυστερήσεις της χάρισε τη νίκη (0-1) και πλησίασε στο -2 από την κορυφή!
Έμοιαζε να είναι μία από κείνες τις φορές που το έχεις ξαναδεί το έργο τουλάχιστον 870 φορές: λίγο μετά την ήττα της Σίτι νωρίτερα από την Τότεναμ, η Άρσεναλ είχε την ευκαιρία να πλησιάσει σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή, όμως έπαθε τη γνωστή της βαθμολογική υψοφοβία και πήγαινε με χίλια για την γκέλα περιωπής.
Η γηπεδούχος Μπέρλνι ήταν στημένη υποδειγματικά στο χορτάρι και, μάλιστα, λίγο έλειψε να προηγηθεί στο ματς με την τεράστια ευκαιρία του Βόουκς στο 38’, όταν η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω.
Στο 60’ χρειάστηκε μια μεγάλη απόκρουση του Τσεχ στην κεφαλιά του Γκούντμουντσον για να μείνει το 0-0, ενώ μέσα σε ένα δίλεπτο οι δυο ομάδες «αντάλλαξαν» δοκάρια, με τον Αλέξις στο 73’ να τραντάζει αυτό της Μπέρνλι και τον Κιν ν' ανταπαντά με οριζόντιο στο 75’.
Πηγή: sdna.gr

ΒΙΝΤΕΟ: Καυγάς σε ζωντανή σύνδεση ανάμεσα σε Μπόμπαν και Ζλάταν-«Ποια είναι η δουλειά σου;»
Μπαρτσελόνα: Οι ειδικές εξετάσεις για την αναγέννηση του Πέδρι και το πλάνο για τους συνεχόμενους τραυματισμούς
Champions League: Μπαρτσελόνα και Άρσεναλ μπαίνουν στον... χορό των «αστεριών»
«Σφαγή» σε Μπέργκαμο και ματσάρα στη Μαδρίτη στο φινάλε της 1ης αγωνιστικής του νέου Champions League
Τέλος ο Ντε Ρόσι από τη Ρόμα-Στη θέση του ο Γιούριτς
Κέιν, Μπαμπέ και Γιλντίζ τα πρόσωπα της πρεμιέρας του Champions League
Champions League: Γιατί Μάντσεστερ Σίτι και Τζιρόνα μπορούν να παίζουν μαζί στη διοργάνωση
Πέθανε ο Τοτό Σκιλάτσι
Απολύθηκε ο θρύλος της Ρόμα, Ντανιέλε Ντε Ρόσι
Champions League: Ρεβάνς τελικού για Σίτι και Ίντερ, «δοκιμασία» για την Παρί Σεν Ζερμέν