Eύκολα η Μπάγερν, πέρασε από την Ρωσία η Ατλέτικο

Στο Μόναχο η Μπάγερν μπήκε πολύ δυνατά και αφού έχασε τρεις καλές ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο άνοιξε τελικά το σκορ στο 13' με προβολή του Τόμας Μίλερ, μετά από ενέργεια του Άριεν Ρόμπεν. Οκτώ λεπτά αργότερα ο πολύ φορμαρισμένος Τζόσουα Κίμιχ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του με κεφαλιά, αξιοποιώντας τη σέντρα του Νταβίντ Αλάμπα, και οι γηπεδούχοι συνέχισαν να υπερέχουν και να δημιουργούν ευκαιρίες μέχρι το 41ο λεπτό.

Σε εκείνο το σημείο ο Λουτσιάνο Νάρσινγκ παραβίασε την εστία του Μάνουελ Νόιερ με ένα πραγματικά αριστουργηματικό πλασέ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Γερμανό τερματοφύλακα, ωστόσο στο 48' η κεφαλιά του Λουκ Ντε Γιονγκ από εξαιρετική θέση πέρασε πάνω από τα δοκάρια του και η μεγάλη ευκαιρία των φιλοξενουμένων για την ισοφάριση χάθηκε.

Ακολούθησε το SDNA στο Instagram και ενημερώσου πρώτα από όλους!

Στο 59' ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι «έγραψε» το 3-1 μετά από άλλη μια εντυπωσιακή ενέργεια του Άριεν Ρόμπεν, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό σκορ με κεφαλιά στο 84', επιτρέποντας ουσιαστικά στη Μπάγερν Μονάχου να «κλειδώσει» (τουλάχιστον) τη δεύτερη θέση του ομίλου, με 6 πόντους, ενώ η Αϊντχόβεν έμεινε ισόβαθμη με την Ροστόφ, έχοντας από 1 η κάθε μία.

Στη Ρωσία, η αήττητη σε 26 εντός έδρας αγώνες Ροστόφ το πάλεψε για 62 λεπτά απέναντι στη σαφώς ανώτερη Ατλέτικο Μαδρίτης, μέχρι να δώσει τη λύση για μια ακόμη φορά ο Βέλγος εξτρέμ Γιανίκ Φερέιρα Καράσκο, σημειώνοντας το τέταρτο γκολ του στα τελευταία δύο ματς.

Οι φιναλίστ του Τσάμπιονς Λιγκ διαχειρίστηκαν με υποδειγματικό τρόπο το προβάδισμά τους στο τελευταίο ημίωρο και έφυγαν νικητές από τον Καύκασο, πετυχαίνοντας το 3/3 στη φάση των ομίλων (όλα με 1-0) και εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την πρόκριση από τον πρώτο γύρο.

Μπαρτσελόνα: Πλησιάζει η επιστροφή του Ντε Γιόνγκ στη δράση
Ρούνεϊ: Δεν ξεχνά την τέχνη, απίθανο γκολ με τους Legends της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ
Πένθος στη Λίβερπουλ: Πέθανε ο Ρον Γέιτς
Η Τσέλσι θα πληρώνει τον Στέρλινγκ για να αγωνίζεται στην Άρσεναλ
Nations League: Πάρτι της Ιταλίας στο Παρίσι, 3-1 τη Γαλλία
Το απόλυτο βίντεο με τα 900 γκολ του Κριστιάνο Ρονάλντο!
Στα κατεχόμενα ο Ροναλντίνιο για τα «διεθνή βραβεία κορυφής»
Νίκη Πορτογαλίας επί Κροατίας με το 900ο γκολ του Ρονάλντο-Όλα τα αποτελέσματα του Nations League