ʼλωσε το Παφιακό και έπιασε κορυφή η "Αθάνατη"

«Η Αλκή Ορόκλινη πέρασε σήμερα νικηφόρα από το Παφιακό Στάδιο και με το 2-0 επί της Πάφου οδηγεί μόνη της την κούρσα του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Με την ολοκλήρωση της έβδομης αγωνιστικής έφτασε στους 19 βαθμούς από 6 νίκες και 1 ισοπαλία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 57’ με τον Σεμέδο Αφόνσο Γουίλι (πέμπτο φετινό γκολ) και στο 80’ ο Ντιβέντρο πέτυχε το 2-0 για την Αλκή.

Για την Πάφο η σημερινή ήταν η πρώτη ήττα στο φετινό Πρωτάθλημα.

Η αυλαία της έβδομης αγωνιστικής άνοιξε χθες με το εκτός έδρας 1-0 της ΠΑΕΕΚ επί του Ολυμπιακού.

Οι υπόλοιποι σημερινοί αγώνες:
Ένωση – Εθνικός Άσσιας…0-1
Μεγάλη νίκη για τον Εθνικό μέσα στο Παραλίμνι, που υποχρέωσε την Ένωση στην πρώτη της φετινή ήττα.
Στο 58’ ο Εθνικός κέρδισε πέναλτι και ο Μηνά που ανέλαβε την εκτέλεση του άνοιξε το σκορ.
Στο 90’ οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι που εκτέλεσε ο Κουμή όμως απέκρουσε ο Γιώργος Τασουρής.

ΕΝΑΔ – Αγία Νάπα…1-3
Η Αγία Νάπα άνοιξε το σκορ στο 42’ με τον Ντιαλό και στο 48’ ο Σάσι πέτυχε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους.
Στο 67’ η αήττητη Αγία Νάπα έφτασε στο 3-0 με τον Βασιλείου και στις καθυστερήσεις οι γηπεδούχοι μείωσαν με τον Ντιέγκο.

Οθέλλος – ΘΟΪ Λακατάμιας…2-1
Στο 22’ ο Γκριγκαλασβίλι έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 54’ ο Πασχάλη ισοφάρισε σε 1-1 για το ΘΟΪ. Στις καθυστερήσεις ο Οθέλλος πέτυχε το 2-1 που τον ανεβάζει στους οκτώ βαθμούς.

Ομόνοια Αραδίππου – ΑΣΙΛ…0-2
Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τον ΑΣΙΛ που έφτασε στους δέκα βαθμούς, συνεχίζει χωρίς νίκη η Ομόνοια.
Ο Αντωνίου στο 39’ άνοιξε το σκορ και στο 90’ ο Βελκόφ διαμόρφωσε το 2-0.

Με νίκη της Ομόνοιας Αραδίππου ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Cyprus League
Την Τετάρτη η μάχη για τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, ΑΠΟΕΛ και Πάφος διεκδικούν το Super Cup
Με ισοπαλία 2-2 έληξε η αναμέτρηση ΑΕΚ-Εθνικού Άχνας
Με νίκες προχώρησαν ΠΑΦΟΣ και ΑΠΟΕΛ-Έριξαν τριάρες σε ΑΕΛ και Σαλαμίνα
Νίκη Ανόρθωσης και ισοπαλία Άρη-Απόλλωνα-Τρεις αναμετρήσεις σήμερα
Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)