«Ήταν άσχημο, διότι ήταν στο τέλος»

Στην παραδοχή πως επρόκειτο για μια οδυνηρή απώλεια βαθμών για την ΑΕΛ προχώρησε ο Πάμπος Χριστοδούλου στη συνέντευξη Τύπου μετά το εντός έδρας 1-1 με την ΑΕΖ.
«Στο πρώτο είχαμε 2-3 φάσεις που θα μπορούσαν να μας στοιχίσουν. Είχαμε μεν την κατοχή και τις  προϋποθέσεις, αλλά δεν ήμασταν όπως στα προηγούμενα παιχνίδια ή όπως θέλω εγώ. Πιέσαμε παραπάνω στις αρχές του β’ μέρος, σκοράραμε, αλλά εκεί που έπρεπε να το τελειώσουμε δεν είχαμε ηρεμία και κατοχή. Αυτό είναι το ποδόσφαιρο, με τη μοναδική φάση που βρήκε η ΑΕΖ στην επανάληψη μας ισοφάρισε. Ήταν άσχημο, διότι ήταν στο τέλος, δεν είχαμε χρόνο να αντιδράσουμε. Καλή συνέχεια στην ΑΕΖ, αν έπαιζε έτσι και στα προηγούμενα παιχνίδια και αν συνεχίσει έτσι, έχει πιθανότητες παραμονής. Μετά την ισοπαλία στο χθεσινό ντέρμπι θέλαμε τη νίκη για να είμαστε κοντά σε ΑΕΚ και ΑΠΟΕΛ, αλλά δεν σταματάμε εδώ. Σηκώνουμε κεφάλι, βλέπουμε κύπελλο και μετά ΑΕΚ. Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε 20 λεπτά μπάλα, κάθε λίγο υπήρχε παίκτης κάτω. Δεν είναι δικαιολογία, αλλά εκεί που πήγαινες να βρεις ρυθμό είχε παίκτη κάτω και τον σταματούσε», δήλωσε ο Κύπριος τεχνικός.

Με νίκη της Ομόνοιας Αραδίππου ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Cyprus League
Την Τετάρτη η μάχη για τον πρώτο τίτλο της χρονιάς, ΑΠΟΕΛ και Πάφος διεκδικούν το Super Cup
Με ισοπαλία 2-2 έληξε η αναμέτρηση ΑΕΚ-Εθνικού Άχνας
Με νίκες προχώρησαν ΠΑΦΟΣ και ΑΠΟΕΛ-Έριξαν τριάρες σε ΑΕΛ και Σαλαμίνα
Νίκη Ανόρθωσης και ισοπαλία Άρη-Απόλλωνα-Τρεις αναμετρήσεις σήμερα
Έσπασε το αήττητο της Ομόνοιας και πέτυχε την πρώτη της νίκη η Ανόρθωση
Το ήθελαν και το προσπάθησαν και οι δύο όμως φεύγουν με ισοπαλία από το Αλφαμέγα Άρης και Απόλλων
ΒΙΝΤΕΟ: «Τα πιο σπουδαία γκολ είναι αυτά της ζωής»-Βραβεύτηκε ο μικρός Ανδρέας από το «Famagusta»
Αυξημένα μέτρα ασφαλείας στο ντέρμπι Ανόρθωσης-Ομόνοιας στο Παπαδόπουλος (pics)