Ασταμάτητη η Αλκή - Νίκες για ΕΝΠ και Ολυμπιακό

Έβδομη σερί νίκη για την Αλκή στο Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας και με απολογισμό 28 βαθμούς διατηρείται σταθερά στην κορυφή.

Στο πλαίσιο της δέκατης αγωνιστικής επικράτησε με 4-0 πάνω τον Οθέλλο Αθαηίνουν και διέκοψε το σερί του με τις τρεις συνεχόμενες νίκες.

Στο 15’ ο Ανδρέας Παπαθανασίου άνοιξε το σκορ (έβδομο φετινό γκολ) για τους πρωτοπόρους στο 28’ ο Τριμπό πέτυχε το 2-0 και ένα λεπτό πριν από το φινάλε ο Αφόνσο Γουίλλυ. Στο 89’ διαμορφώθηκε το 4-0 από τον Πάρπα.

ΕΝ Παρεκκλησιάς – Πάφος 2-2
Στην Παρεκκλησιά είχαμε δραματικό φινάλε και ισοπαλία 2-2.

Ο Χριστοφή στο 9ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στους γηπεδούχους και στο 45’ ο Χμαλάτζε ισοφάρισε σε 1-1 για την Πάφο. Με πέναλτι του Χριστοφή στο 75’ η τοπική ομάδα πήρε ξανά κεφάλι στο σκορ και στις καθυστερήσεις η Πάφος ισοφάρισε με τον Γεωργίου.

Αγία Νάπα – ΘΟΪ Λακατάμιας 3-0
Επιστροφή στις νίκες για την Αγία Νάπα μετά την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής στην Παρεκκλησιά, τρίτη συνεχόμενη ήττα για την ομάδα της Λακατάμιας.

Στο 12’ ο Μάρκου άνοιξε το σκορ και στο 22’ ο Εμπαλό πέτυχε το 2-0 για τους γηπεδούχους. Το 3-0 διαμορφώθηκε δεκαπέντε λεπτά πριν από το φινάλε από τον Ρόκια.

Νίκησαν Ένωση και Ολυμπιακός
Ο Μπρούνο Μοραϊς στο 35’ χάρισε τη σπουδαία νίκη στην Ένωση επί της ΕΝΑΔ με 1-0  στην Πόλη Χρυσοχούς και στο ίδιο λεπτό ο Ασσιώτης σκόραρε στη νίκη 1-0  για τον Ολυμπιακό μέσα στη Χλώρακα επί του τοπικού Ακρίτα.

Εθνικός Άσσιας – Ομόνοια Αραδίππου 1-2
Στο Μακάρειο Στάδιο η Ομόνοια έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες της και με την τρίτη σερί νίκη έφτασε στους έντεκα βαθμούς.

Η Ομόνοια άνοιξε το σκορ με το ξεκίνημα του αγώνα από γκολ του Ηλία Σταυρόπουλου και οι γηπεδούχοι στο 35’ ισοφάρισαν με τον Πανίκο Ευθυμιάδη.

Στο 53΄ο Γρηγορίου έβαλε ξανά μπροστά τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε το σημαντικό 2-1.