Πρώτη απώλεια η Λέστερ, 2η η Πόρτο

H Λέστερ έμεινε στο 0-0 με την Κοπεγχάγη και δεν εξασφάλισε πρόκριση, καθώς η Πόρτο νίκησε 1-0 την Μπριζ, η οποία βγήκε νοκ-άουτ.

Κοπεγχάγη - Λέστερ 0-0

Γήπεδο: "Parken", Κοπεγχάγη
Διαιτητής: Φέλιξ Μπριχ (Γερμανία)

ΚΟΠΕΓΧΑΓΗ: Όλσεν, Άνκερσεν, Ματίας Γέργκενσεν, Αουγκούστινσον, Κβιστ, Ντιλέινι, Βέρμπιτς, Φαλκ, Σανταντέρ, Κορνέλιους.
ΛΕΣΤΕΡ: Σμάιχελ, Λουίς Ερνάντεθ, Χουτ, Μόργκαν, Φουχς, Ντρινκγούοτερ, Αμάρτεϊ, Μαχρέζ, Σλουπ, Μούσα, Βάρντι.

Πόρτο - Μπριζ 1-0

Σκόρερ: 38' αυτ. Τομάς Πίνα
Γήπεδο: "Dragão", Πόρτο
Διαιτητής: Αλμπέρτο Ουντιάνο Μαγιένκο (Ισπανία)
Ανώτερη η Πόρτο στο πρώτο ημίχρονο, αν χρειάστηκε μια εντυπωσιακή απόκρουση του Κασίγιας για να μην βρεθεί πίσω σκορ, αλλά και ένα τυχερό τέρμα για να κάνει αυτή το 1-0.
Άτυχη η Μπριζ στο 38ο λεπτό, όταν από κόρνερ του Αλέξ Τέλες ο Αντρέ Σίλβα πήρε την κεφαλιά, η μπάλα χτύπησε στο κεφάλι του Τομάς Πίνα και πήρε ύψος, καταλήγοντας στα δίχτυα του Μπουτέλ.

ΠΟΡΤΟ: Κασίγιας, Μάξι Περέιρα, Φελίπε, Μαρκάνο, Αλέξ Τέλες, Ντανίλο Περέιρα, Έκτορ Ερέρα, Οταβίνιο, Όλιβερ Τόρες, Αντρέ Σίλβα, Ντιόγκο Ζότα.
ΜΠΡΙΖ: Μπουτέλ, Φαν Ράιν, Πουλέν, Ντένσβιλ, Κουλς, Κλαουντεμίρ, Τομάς Πίνα, Φόρμερ, Εμ'Μπομπό, Αμπντουλάιγ Ντιαμπί, Ουέσλεϊ.

Η βαθμολογία

1. Λέστερ 10 (5-0)
2. Πόρτο 7 (4-3)
3. Κοπεγχάγη 5 (5-2)
4. Μπριζ 0 (1-10)

ΒΙΝΤΕΟ: Ο 17χρονος γιος του Ιμπραΐμοβιτς πέτυχε ένα γκολ που θα ζήλευε και ο πατέρας του
Όχι πριν το 2025 η ετυμηγορία για Μάντσεστερ Σίτυ στη «δίκη του αιώνα»
Έγινε άγαλμα, έδωσε το όνομα του σε αεροδρόμιο, τώρα θα έχει και το νόμισμά του ο Ρονάλντο-Φωτογραφίες