Γκολάρα απ' το κέντρο στην Αγγλία (vid)

H Ένφιλντ Τάουν προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Middlesex Senior Challenge Cup, επικρατώντας με 6-5 στα πέναλτι (3-3 κανονική διάρκεια και παράταση). Όμως, τις εντυπώσεις "έκλεψε" το εκπληκτικό γκολ που σημείωσε ο αμυντικός της Μπάρνετ, Τζο Πέιν.

Πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα, ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων έδιωξε λανθασμένα την μπάλα, η οποία κατέληξε στον Πέιν, ο οποίος με εξαιρετικό σουτ απ' το κέντρο την έστειλε στα δίχτυα, κάνοντας το 3-2.

Παρ' όλα αυτά, όπως αποδείχθηκε το συγκεκριμένο γκολ δεν ήταν αρκετό για να χαρίσει την νίκη-πρόκριση στην ομάδα του, αφού η Ένφιλντ ισοφάρισε λίγα δευτερόλεπτα αργότερα και πήρε την πρόκριση, όπως προείπαμε, στη διαδικασία των πέναλτι.

Δείτε το VIDEO:

ΠΗΓΗ: sport24.gr

Ανοίγει η αυλαία του Europa League με εννέα αναμετρήσεις
Πολωνική ιστοσελίδα αποκαλύπτει επαφές της Μπαρτσελόνα με τον Σέζνι για τη θέση του Τερ Στέγκεν
Κρέμασε τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια στα 29 ο γιος του Ζινεντίν Ζιντάν, Έντσο
Η Ρεάλ Μαδρίτης θα πληρώνει 300.000 ευρώ για κάθε γκολ του Έντρικ-Μπόνους που… ζαλίζουν στη συμφωνία με Παλμέιρας