Η Αλκή πέρασε νικηφόρα και από την Αραδίππου, μόνη δεύτερη η Πάφος

Με πέντε αναμετρήσεις ολοκληρώθηκε σήμερα η ενδέκατη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας.

Η Αλκή πέρασε νικηφόρα και από την Αραδίππου, άνετη νίκη της Πάφου στο ντέρμπι με την Αγία Νάπα.

Η αυλαία άνοιξε χθες με τους αγώνες ΕΝ Παραλιμνίου – ΕΝ Παρεκκλησιάς (4-2) και ΘΟΪ Λακατάμιας – ΠΑΕΕΚ (1-1).

Στην Αραδίππου η πρωτοπόρος Αλκή νίκησε την τοπική Ομόνοια με 2-0 και έφτασε στους 31 βαθμούς.

Στο 11’ ο Ντίλαν Ντουβεντρό έβαλε μπροστά την Αλκή και στο 87’ ο Λέτεστερ διαμόρφωσε το 2-0.

Πάφος – Αγία Νάπα…3-0
Επιστροφή στις νίκες για την Πάφο που έμεινε μόνη της στη δεύτερη θέση με 24 βαθμούς.

Στο 8ο λεπτό οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Πατουλέα. Ο Χμαλάτζε στο 50’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0 και στο 73’ ο Μανού πέτυχε το 3-0.

Ολυμπιακός – ΕΝΑΔ..3-1
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Ολυμπιακό που ανέβηκε στους 21 βαθμούς.

Για τους γηπεδούχους σκόραραν οι Πεχλιβάνης (41’), Τόρες (51’) και Ασσιώτης (52’).

Στο 71’ μείωσε για την ΕΝΑΔ ο Θεοδώρου.

Οθέλλος – Ακρίτας…1-0
Επιστροφή στις νίκες για τον Οθέλλο Αθηαίνου με γκολ του Γκρικαλασβίλι στο 54ο λεπτό (4ο φετινό γκολ).