Γκολ, θέαμα και συμβιβασμός στη Λεμεσό (photos)

ΑΕΛ και Άρης εξήλθαν ισόπαλοι 2-2 σε ένα παιχνίδια μακριά από σκοπιμότητες, που πρόσφερε ωραίο θέαμα σε όσους το παρακολούθησαν.

Η ΑΕΛ ήταν η ομάδα που προηγήθηκε με τα γκολ των Αγκάνοβιτς και Πίεχ στο 12ο και 14ο λεπτό, αλλά η «Ελαφρά Ταξιαρχία» αντέδρασε και έφερε το ματς στα ίσα με τα γκολ των Μπόνιφεϊς στο 35΄ και Μαραγκουδάκη στο 55΄.

Ο ρυθμός του αγώνα ήταν πολύ καλός, με την ΑΕΛ να είναι πιο ουσιαστική στο πρώτο 15λεπτο, διάστημα στο οποίο σημείωσε και δύο γκολ. Στο 24ο λεπτό οι «γαλαζοκίτρινοι» ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μαραγκουδάκη, με τον Μασιά να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Εννέα λεπτά αργότερα ήρθε η μείωσε του σκορ από τον Μπόνιφεϊς, που έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι. Στην επανάληψη ο Άρης ανέβασε στροφές, κυνήγησε το γκολ της ισοφάρισης και τα κατάφερε στο 55΄ με ωραίο τελείωμα του Μαραγκουδάκη που νίκησε τον Ντεγκρά.

Παρά το γεγονός ότι και οι δύο ομάδες είχαν φάσεις και άλλα γκολ, το 2-2 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Σημαντικός ο βαθμός για τον Άρη που ανέβηκε στους 33, επικεφαλής του β΄ γκρουπ η ΑΕΛ με 38 βαθμούς.

ΑΕΛ: Ντεγκρά, Ρομπέρ, Σιέλης (67' Στεπάνοβιτς), Κουταντέρ, Μέσκα (60' Οχένε), Αιρόσα, Πίεχ, Αντράντε, Σοάρες, Σαρδινέρο, Αγκάνοβιτς

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόφσκι, Κύπρου (85' Παχίπης), Μποργκ, Μαραγκουδάκης, Ευσταθίου, Πρεντέσκου, Αουρέλιο, Χριστοφόρου, Οζίας, Μπόνιφεις (76' Ράνος), Γκούμπερατς (64' Ράντι)

ΚΙΤΡΙΝΕΣ:  - / Κύπρου, Πρεντέσκου

Διαιτητής: Δημήτρης Μασιάς

Ο ΑΠΟΕΛ βρίσκει τα… πατήματά του
Στην αντεπίθεση η ΘΥΡΑ 3-«Η κυβέρνηση και οι φορείς της, απλούστατα, δεν μπορούν»
«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος