Μερκής: Οφείλω να δικαιώσω αυτούς που με πίστεψαν»

Δίχως αμφιβολία ο Γιώργος Μερκής ήταν το πρόσωπο της αναμέτρησης στο ντέρμπι του ΓΣΠ μεταξύ ΑΠΟΕΛ-Απόλλωνα, καθώς το γκολ του στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε σε 2-2 και έκρινε την αναμέτρηση.

Ο Μερκής πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του ΑΠΟΕΛ το οποίο ήταν απέναντι στην πρώην ομάδα του.

Διαβάστε τι δήλωσε:
«Όπως πήγε το παιχνίδι ήταν για μας καταστροφή να χάναμε. Κατάφερα να σκοράρω, ήμουν τυχερός στη φάση και σώσαμε το βαθμό. Στο δεύτερο μέρος ήμασταν καλύτεροι, στο πρώτο μας αιφνιδίασε ο Απόλλωνας».

Για το γκολ που πέτυχε: Το να αγωνίζομαι κόντρα στην παλιά μου ομάδα είναι δύσκολο, πόσο μάλλον να σκοράρω. Τώρα είμαι στον ΑΠΟΕΛ. Με πίστεψαν και με στήριξαν μετά από οκτώ μήνες αποχής και οφείλω να τους δικαιώσω. Κάποια φορά θα σκοράρει κάποιος άλλος, τώρα ήμουν εγώ».

Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων