Νταμπλούχος ο ΑΠΟΕΛ! (photos)

Οι «γαλαζοκίτρινοι» επικράτησαν με 6-5 της Ανόρθωσης στον αποψινό συγκλονιστικό τελικό του Futsal και ολοκλήρωσαν ιδανικά τη φετινή σεζόν.

Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός, με τον ΑΠΟΕΛ να έχει σταθερά το προβάδισμα αλλά την εξαιρετική Ανόρθωση να έχει τις απαντήσεις και να οδηγησεί το ματς σε θρίλερ. Χατ τρικ σημείωσε ο Κουλουμπρής, μιας αποβολή είχε η ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Τρίτο συνεχόμενο Κύπελλο και μαζί νταμπλ για την ομάδα του ΑΠΟΕΛ.

Οι δύο ομάδες έπαιξαν σήμερα εξαιρετικό Futsal και διαφήμισαν το άθλημα. Από την αρχή είχε φανεί πως ο τελικός θα κριθεί στις λεπτομέρειες, κάτι που έγινε, με το ΑΠΟΕΛ να παίρνει τη νίκη χάρις σε τέρμα του Χρίστου Ιακώβου δύο λεπτά πριν το τέλος.

Τρία τέρματα για το ΑΠΟΕΛ πέτυχε ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής, δύο ο Χρίστος Ιακώβου και ένα ο Λέο.

Τα τέρματα της Ανόρθωσης πέτυχαν τρία ο Έλι και  δύο ο Νένε.

Αγωνία, ένταση, αλλά και ζεστό χειροκρότημα στους νταμπλούχους, αλλά και στους φουτσαλιστές της Ανόρθωσης, για τη μεγάλη τους προσπάθεια.

ΑΠΟΕΛ (Χρ. Χρυσοστόμου): Ευριπίδου, Στυλιανού, Λέο, Τζόνι, Οσόριο (Δαμιανού, Ρικάρντο, Χριστοδούλου, Κουλουμπρής, Ιακώβου, Αλεξίου, Ιωάννου)

Ανόρθωση (Γ. Κυριάκου): Οδυσσέως, Λακούφης, Ραματά, Έλι, Νενέ (Κουππαρής, Ομήρου, Κόκκινος, Τουμαζής, Χαρή, Ραφίνια, Νικολάου).

*Στον τελικό διατέθηκαν 718 εισιτήρια.

Μια γυναίκα μεταξύ των υποψηφίων για την προεδρία της ΔΟΕ
«Τέλος» η σεζόν του τένις για την Ονς Ζαμπέρ
Ο Νόβακ Τζόκοβιτς απαγορεύει στα παιδιά του να έχουν κινητά τηλέφωνα
Πρωτιά Δημήτρη Παρέλλη στην RC5 του Ράλι Ακρόπολις 2024
«Ζητώ συγγνώμη για την αντίδραση μου από τον διαιτητή και από τον κόσμο, παρεκτράπηκα και δεν θα ξαναγίνει»