Φιλική ήττα για την Εθνική Γυναικών στη Βουλγαρία

3-1 ήταν το σκορ για τις Βουλγάρες που κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με δύο τέρματα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Η Βουλγαρία προηγήθηκε με 1-0 στο 17ο λεπτό και η Εθνική μας κατάφερε να ισοφαρίσει στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου με την Λουγκριτία Χρυσοστόμου.

Στη συνέχεια, έγινε ανοικτό παιχνίδι με τις δυο ομάδες να διεκδικούν τη νίκη, η οποία τελικά πήγε στη Βουλγαρία από τέρματα που σημειώθηκαν στο 88ο και στο 89ο λεπτό.

Κύπρος (Α. Βασιλείου): Ττάκκα, Μ. Ιωάννου, Δ. Χατζηβασίλη, Α. Μιχαήλ, Χρ. Σολωμού, Ε. Γιάννου, Μ. Γεωργίου, Ε. Ιωνά, Β. Ζαμπά, Λ. Χρυσοστόμου, Α. Βιολάρη.

Στην αποστολή: Φ. Σάββα, Ν. Χατζηβασίλη, Έ. Νεάρχου, Φ. Αντωνίου, Η. Αντωνίου, Μ. Ματθαίου, Σ. Παπαδοπούλου.

Βουλγαρία και Κύπρος αγωνίστηκαν σε φιλικό και την περασμένη Τετάρτη με την Εθνική μας να παίρνει τη νίκη με 2-0.

Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων