Ισόπαλη με Σκόπια η Εθνική Νέων (photos)

H Εθνική μας ομάδα των Νέων U-19, εξήλθε ισόπαλη 2-2 με την αντίστοιχη ομάδα των Σκοπίων. Το φιλικό έγινε στο Μακάρειο Στάδιο.

Η Εθνική μας άνοιξε το σκορ με το Μιχάλη Παπακωνσταντίνου στο 8ο λεπτό και ισοφάρισαν οι Σκοπιανοί στο 23ο λεπτό με απευθείας φάουλ του Σουλεϊμανί.

Καλύτερη η Εθνική μας στο δεύτερο ημίχρονο, δημιούργησε φάσεις για γκολ και κατάφερε να προηγηθεί στο 54ο λεπτό  με όμορφο τέρμα του Μιχάλη Ματθαίου μετά από σέντρα του Παπακωνσταντίνου.

Στην τελευταία φάση του αγώνα οι Σκοπιανοί κατάφερα να ισοφαρίσουν με τον Νταβόρ και αφού προηγουμένως η ομάδα μας είχε χάσει ευκαιρίες για να προηγηθεί με 3-1.

Κύπρος (Ρ. Δημητριάδης): Μιχαήλ, Κρστιτς (46' Μ. Ανδρέου), Πηλέας, Καλλής (65' Χαπέσιης), Αρτυματάς, Νεοφύτου (46' Σ. Κκονέ,), Καλλένος (82' Σ. Ιωάννου), Παπακωνσταντίνου (82' Κολοκούδιας), Μ. Χαραλάμπους (55' Η. Χρυσοστόμου), Ματθαίου (82' Παπασοφρωνίου), Φιάκας (65' Π. Κορρέα).

Κύπρος και Σκόπια θα αγωνιστούν και σε δεύτερο φιλικό την ερχόμενη Πέμπτη, επίσης στις 17:00 στο Μακάρειο Στάδιο.

H Oμόνοια επικράτησε της ΑΕΚ με 1-0
«Δεν θα ανεχθούμε να τιμωρηθεί ξανά ο Απόλλωνας, εμείς ήμασταν θεατές»
Πήρε θέση η ΑΕΛ για τη μη διεξαγωγή του ντέρμπι-«Γεμάτο σκοτεινά σημεία και πτυχές»