Χριστοφόρου: «Πρέπει να βελτιώσουμε πολλά»

Με νίκη της Σερβίας με 2-1 από τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε ο σημερινός φιλικός αγώνας στο Ούσιτζε.
Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής συγχάρηκε τους Σέρβους για τη νίκη τους και χαρακτήρισε χρήσιμο το φιλικό για την Κύπρο.
Αναλυτικά ο Χριστάκης Χριστοφόρου δήλωσε στην ιστοσελίδα της ΚΟΠ μετά τη λήξη του φιλικού στη Σερβία: «Ήταν ένα χρήσιμο φιλικό για μας και είδαμε πολλά που πρέπει να βελτιώσουμε στους επίσημους αγώνες μας. Είμαι ευχαριστημένος από την προσπάθεια που έγινε σε μια δύσκολη χρονικά περίοδο.
Η νίκη της Σερβίας ήταν δίκαιη και τους συγχαίρω. Μας αιφνιδίασε με την τακτική της στο ξεκίνημα. Μετά το πρώτο ημίωρο γίναμε πιο ανταγωνιστικοί.
Στο δεύτερο ημίχρονο θα μπορούσαμε να δεχτούμε και άλλο γκολ χωρίς εμείς να δημιουργήσουμε ευκαιρίες».
*Πρώτη συμμετοχή του Κύπρου Χριστοφόρου που μπήκε στις καθυστερήσεις του αγώνα στη θέση του Στυλιανού.
*Η αποστολή της Εθνικής μας θα επιστρέψει στην Κύπρο αύριο το απόγευμα.
Πηγή: ΚΟΠ

Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους
Αρνητική πρωτιά για Πάφο και Άρη για τη χρησιμοποίηση του ντόπιου ποδοσφαιριστή
Ρίχνει το μπαλάκι πίσω στην Αστυνομία ο ΑΠΟΕΛ και αφήνει αιχμές κατά της ΑΕΚ
Άκυρο Αστυνομίας στα αιτήματα ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ για παραχώρηση της Βόρειας
Στην τελική ευθεία η προετοιμασία της Εθνικής Παίδων ενόψει EURO U-17
«Δεν θα έλεγα ότι υποστηρίζουμε την Ομόνοια στον απόλυτο βαθμό, αλλά θέλουμε να πάρει το κύπελλο»
Αποθεώνουν Βιτάλ στη Σκωτία-«Είναι αυτό που χρειάζεται η Ρέιντζερς»