Κάρβερ: «Το πρόβλημα δεν είναι οι τέσσερις της άμυνας»

Απογοητευμένος με το ισόπαλο (2-2) αποτέλεσμα της Ομόνοια με την Αναγέννηση Δερύνειας δήλωσε ο τεχνικός των «πρασίνων», Τζον Κάρβερ, ο οποίος παραδέχθηκε το πρόβλημα της Ομόνοιας στην ανασταλτική λειτουργία, τονίζοντας πως δεν αφορά μόνο τους τέσσερις παίκτες στην άμυνα.

Παράλληλα, άφησε υπονοούμενα για την καθυστέρηση που έκαναν οι παίκτες της Αναγέννησης στο δεύτερο ημίχρονο.

Αναλυτικά οι δηλώσεις
«Συγχαρητήρια στον αντίπαλο προπονητή, έπαιζαν με δέκα παίκτες, έβγαλε πάθος μας έβαλε δύσκολα και έδειξε ότι είναι ένα σκληρό σύνολο. Ξεκινήσαμε καλά, κάναμε φάσεις όμως έγινε το 1-0 με τρόπ που είχαμε προειδοποιήσει τους παίκτες.

Δυστυχώς έγινε. Ακολούθησε το δεύτερο γκολ σε μια φάση που χάσαμε τρία μαρκαρίσματα. Δείξαμε χαρακτήρα, πήγαμε στο ημίχρονο με 2-2. Ήταν σωστή η κόκκινη. Με τον ίδιο τρόπο να προσέγγιζα κι εγώ το παιχνίδι αν ήμουν στην θέση της Αναγέννησης, να σπαταλώ τον χρόνο σε κάθε ευκαιρία. Ήταν έκπληξη που ο αντίπαλος γκολκίπερ πήρε κίτρινη στις καθυστερήσεις, όπως και τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων».

Για τα αμυντικά προβλήματα
«Όντως έχουμε πρόβλημα στην ανασταλτική λειτουργία, όχι στους τέσσερις τις άμυνας αλλά στον τρόπο που αμυνόμαστε. Τώρα είναι διακοπή και έχουμε την ευκαιρία να δουλέψουμε σε αυτό το κομμάτι και είναι κάτι που πρέπει να λύσουμε».

BINTEO: Παφίτικη παράνοια... Άρχισαν από το μεσημέρι την πορεία τους για το ιστορικό ραντεβού στο ΓΣΠ
ΒΙΝΤΕΟ: To μήνυμα του Ζάιρο για το ιστορικό ραντεβού της Πάφου
BINTEO: Μπήκε σε πράσινο αυτοκίνητο με τριφύλλι και σφυροδρέπανο και ετοιμάζεται για τον τελικό ο Τζον
Η Ομόνοια για να διατηρήσει τα σκήπτρα και η Πάφος για τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της
Εφραίμ: Ευχαριστώ την Ομόνοια που με ανέδειξε, προέκταση της οικογένειας μου το ΑΠΟΕΛ