ΑΕΛ: Φιλική νίκη με ανατροπή

Μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Γκόμες (20’) η ΑΕΛ κατάφερε να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και να επικρατήσει 2-1 της Δόξας. Ο πρώην άσος του συλλόγου της Κατωκοπιάς, Αγκουινάλδο, στο 67’ ισοφάρισε και ο Ουέλινγκτον στο 90’΄επέτρεψε στο σύλλογο της Λεμεσού να συνδυάσει με νίκη το πρώτο του φιλικού επί κυπριακού εδάφους.
ΔΟΞΑ: Χατζηφραγκίσκου, Σεράν, Ρεδόντο, Πουτζιουρής, Παουλίνιο, Κότο Παγές, Περάλντα, Ρούντι, Ενινφούλ, Εντμάρ, Γκόμες (Στυλιανού, Γουίλσον, Λεονάρντο, Μάρκες, Θεμιστοκλέους, Χριστοδούλου, Φοφάνα, Αρετάς, Ευσταθίου).
ΑΕΛ (α’ ημίχρονο): Κίττος, Α.Κυριάκου, Νικολάου, Χ. Κυριάκου, Κ. Κυριάκου, Μαύρου, Νεοφύτου, Λαφράνς, Ηλία, Βασιλείου, Σ. Παντελή.
ΑΕΛ (β’ ημίχρονο): Ρόμο, Σιέλης, Σοάρες, Φορτούνα, Αιρόσα, Φιρμίνο, Μέσκα, Σοούζα, Ούελικτον, Αγκουινάλντο, Μπογιόμ

«Έφυγε ο Μηνάς μας, η θέση του στο Αντώνης Παπαδόπουλος θα είναι πάντα εκεί»
Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων