Πέρασε από το Σασουόλο και αυξάνει τη διαφορά η Γιουβέντους

Γκονσάλο Ιγκουαΐν (9', το 15ο φετινό του τέρμα στην Serie A) και Σάμι Κεντίρα (25') «κτύπησαν» μέσα στην «καρδιά» της άμυνας της Σασουόλο, μετά από ενέργειες συμπαικτών τους από την αριστερή πλευρά, και το ματς μετατράπηκε σε τυπική διαδικασία για την Γιουβέντους πριν καν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου.
Το 0-2 δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, παρότι αμφότερες οι ομάδες δημιούργησαν ευκαιρίες για να σκοράρουν, και η ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι έφτασε στο.. ρελαντί τους 51 πόντους μετά από 21 αναμετρήσεις πρωταθλήματος, τέσσερις περισσότερους από τη δεύτερη της βαθμολογίας Ρόμα και μάλιστα με ματς λιγότερο.

Gonzalo Higuain Amazing Goal HD - Sassuolo 0-1... από marcelinocortese Σαμπντόρια - Ρόμα 3-2

All Goals & highlights HD - Sassuolo 0-2... από Live1Goals

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι στην Γένοβα, η Σαμπντόρια βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ αλλά τελικά κατάφερε να επικρατήσει με 3-2 της Ρόμα, για την οποία δεν αγωνίστηκε ο Κώστας Μανωλάς. Οι γηπεδούχοι «απάντησαν» με τους Ντένις Πράετ (21') και Πάτρικ Σικ (71') στα τέρματα των Μπρούνο Πέρες (5') και Έντιν Τζέκο (66'), για να έρθει στο 73ο λεπτό ο Κολομβιανός επιθετικός Λουίς Μούριελ να διαμορφώσει το τελικό σκορ, χαρίζοντας στην ομάδα του τη νίκη-παραμονή (ουσιαστικά) στην κατηγορία, ενώ οι φιλοξενούμενοι του Λουτσιάνο Σπαλέτι έχασαν πολύτιμο έδαφος στη «μάχη» του τίτλου.

Сампдория - Рома 3:2. Обзор матча. Серия А 2016/17. 22 тур. от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Ίντερ: Διαθέσιμος για το ντέρμπι με τη Μίλαν ο Ντι Μάρκο