Ντεμπούτο με τεσσάρα για Ίσμα
09:12 - 02 Φεβρουαρίου 2017
![45fa6b03-2e50-469a-b32a-27b2894eaf04.jpg](/images/JF9Dh8VMZTE7AK3O03HgHWJgeC8=/232556/width-750/45fa6b03-2e50-469a-b32a-27b2894eaf04.jpg)
Πριν τέσσερις μέρες είχε πετύχει δύο γκολ στη νίκη της Ανόρθωσης επί του Ερμή και ακολούθως πήρε το αεροπλάνο για την Σκωτία και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την Χαρτς.
Ο Ίσμα Γκονσάλβες δεν χρειάστηκε λεπτό χρόνο προσαρμογής και το βράδυ της Τετάρτης (1/2) αγωνίστηκε βασικός στο παιχνίδι της Χαρτς με την Ρέιντζερς.
Το ντεμπούτο του Γκονσάλβες στη νέα του ομάδα συνοδεύτηκε με σπουδαία νίκη της Χαρτς επί της Ρέιντζερς με 4-1 με τον πρώην ποδοσφαιριστή της «Κυρίας» να παίζει σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έχοντας καλή παρουσία, αν και δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίκτυα.
Η Χαρτς έφτασε τους 34 βαθμούς και είναι στην 4η θέση. Πρώτη είναι η Σέλτικ με 67 και ακολουθούν Ρέιντζερς με 42 και Αμπερτίν με 40.