Ντεμπούτο με τεσσάρα για Ίσμα

Πριν τέσσερις μέρες είχε πετύχει δύο γκολ στη νίκη της Ανόρθωσης επί του Ερμή και ακολούθως πήρε το αεροπλάνο για την Σκωτία και υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας με την Χαρτς.

Ο Ίσμα Γκονσάλβες δεν χρειάστηκε λεπτό χρόνο προσαρμογής και το βράδυ της Τετάρτης (1/2) αγωνίστηκε βασικός στο παιχνίδι της Χαρτς με την Ρέιντζερς.

Το ντεμπούτο του Γκονσάλβες στη νέα του ομάδα συνοδεύτηκε με σπουδαία νίκη της Χαρτς επί της Ρέιντζερς με 4-1 με τον πρώην ποδοσφαιριστή της «Κυρίας» να παίζει σε όλη τη διάρκεια του αγώνα έχοντας καλή παρουσία, αν και δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίκτυα.

Η Χαρτς έφτασε τους 34 βαθμούς και είναι στην 4η θέση. Πρώτη είναι η Σέλτικ με 67 και ακολουθούν Ρέιντζερς με 42 και Αμπερτίν με 40.