Παπαφώτης και Γκόμες έδωσαν το τρίποντο στη Δόξα

Με γκολ των Παπαφώτη και Τιάγκο Γκόμες (πέναλτι), η Δόξα επικράτησε 2-1 του Ερμή σ'ενα ισορροπημένο παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Το γκολ για την ομάδα του Νίκου Παναγιώτου σημείωσε ο Τσούμου, μετά από ατομική ενέργεια του Άλεξ Κωνσταντίνου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα κυκλοφορούσε μπάλα και το γρήγορο γκολ του Παπαφώτη στο 10ο λεπτό, έδωσε την δυνατότητα στους παίκτες του Λούκα Χατζηλούκα να αγωνιστούν πιο απελευθερωμένα, αν και ο Ερμής σταδιακά πίεσε και έψαξε την ισοφάριση, την οποία πέτυχε στο 20' με τον Τσούμου.

Ο Ερμής πατούσε καλύτερα στο ματς, όμως κόντρα στη ροή του αγώνα, ένα απρόσεκτο παίξιμο του Σανδραδέλη έστειλ τη Δόξα στην άσπρη βούλα και ο Γκόμες στο 82ο λεπτό έκανε το 2-1 για την ομάδα της Κατωκοπιάς.

Δόξα: Γκρεμσλ, Μουκτάρης, Ρεδόνδο, Παπαφώτης, Κάρλος, Κένεντι, Πίντο(77΄ Σισοκό), Ασαμόα, Ιωάννου, Ζατλ(72΄ Κινφουτί), Ενινφούλ(72΄Γκόμες).

Ερμής: Νόβακ, Σανδραδέλης(85΄ Εμρεγκάρα), Ιμερέκοφ, Ταραλίδης, Ιγνάτοβιτς(68΄ Φοφανά), Μαρτίνιουκ, Ζαχάρια, Πατσέκο(46΄Φριμπόκ), Τσούμου, Κωνσταντίνου, Γκονσάλβες.

Αγώνες που κρύβουν παγίδες με φαβορί και αουτσάιντερ στο κυπριακό πρωτάθλημα-Μοναδικές τιμές στη Fonbet
Προ των πυλών η 7η αγωνιστική Cyprus League by Stoiximan
Φαμπιάνο: «Είμαι ευγνώμων για όλα αυτά τα χρόνια και τις στιγμές με την φανέλα της Ομόνοιας»