LIVE: Ανόρθωση–ʼρης 1-0

Τον Άρη Λεμεσού φιλοξενεί στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» η Ανόρθωση, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος CYTA.

Η ομάδα της Αμμοχώστου προέρχεται από τη στενή νίκη επί της Αλκής με 1-0, ενώ η «ελαφρά ταξιαρχία» από το ισόπαλο αποτέλεσμα με τη Νέα Σαλαμίνα 1-1.

Ο REPORTER σας μεταφέρει ζωντανά την εξέλιξη της αναμέτρησης στο «Αντώνης Παπαδόπουλος»:
Εμφανώς καλύτερη η Ανόρθωση στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με την πρώτη τελική να φτιάχνεται στο 7’ με τον Ντουγκλάο μετά από κόρνερ να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να φεύγει έξω.

Κοντά στο γκολ πλησίασε στο 14’ η ομάδα της Αμμοχώστου με τον Καμαρά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Ράγιος, να δοκιμάζει την κεφαλιά αλλά να αστοχεί.

Οι γηπεδούχοι, αν και είχαν την κατοχή με το μέρος τους μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου, δεν κατάφεραν να απειλήσουν αποτελεσματικά την εστία της «ελαφράς ταξιαρχίας».

Στο 60' η Ανόρθωση είδε τις προσπάθειες της να καρποφορούν, με τον Σισέ, μετά από γύρισμα του Πράνιτς, να κάνει το σουτ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Νουρεντινόσκι.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Ανόρθωση: Αρούς, Μπανταλόφσκι, Πράνιτς, Ντουγκλάο, Σίλντενφελντ, Βίκτορ, Σιβού, Ράγιος, Παλάνκα, Σισέ, Καμαρά

Άρης: Νουρεντινόσκι, Χριστοφόρου, Μετζέτοβιτς, Φράγκος, Μαραγκουδάκης, Νικολίτα, Ντροπάροβ, Λεονάρντο, Παναγή, Εβαρίστε, Ράντου.

«Τεσσάρες» για Πάφο και ΑΠΟΕΛ επί Νέας Σαλαμίνας και ΕΝΠ αντίστοιχα
Πρόγραμμα Cyprus League από την 6η μέχρι τη 15η αγωνιστική
Η Εθνική Κ-17 κέρδισε την Ελλάδα σε φιλικό αγώνα
Ανακοίνωση ΑΕΛ με πυρά κατά Λετυμπιώτη-«Η μικροπολιτικάντικη παράσταση δεν μπορεί να γίνει ανεχτή»
Διεξάγονται σήμερα οι δυο εξ αναβολής αγώνες της πρώτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος
ΑΕΚ: Έκλεισε το mega deal με Μαρσιάλ
Ομόνοια και Άρης το απόλυτο μετά την 3η αγωνιστική Cyprus League by Stoiximan
H Oμόνοια επικράτησε της ΑΕΚ με 1-0
«Δεν θα ανεχθούμε να τιμωρηθεί ξανά ο Απόλλωνας, εμείς ήμασταν θεατές»
Πήρε θέση η ΑΕΛ για τη μη διεξαγωγή του ντέρμπι-«Γεμάτο σκοτεινά σημεία και πτυχές»