Λέβι: «Μας επηρέασε ο Σίλντενφελντ»

Στη χαμένη ευκαιρία του Πράνιτς να ισοφαρίσει σε 1-1 το παιχνίδι με τον Απόλλωνα και την αναγκαστική αλλαγή του Σίλντενφελντ στάθηκε ο Ρόνι Λέβι αναλύοντας την ήττα με 3-1 της Ανόρθωσης από την ομάδα της Λεμεσού.

Αναλυτικά οι δηλώσεις
«Είμαστε πολύ απογοητευμένοι από το αποτέλεσμα. Θα έλεγα πως αυτό το παιχνίδι χωρίζεται σε δύο μέρη. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί τακτικά, δεν είχαμε και την τόσο μεγάλη τακτική, ήμασταν όμως ενωμένοι και συγκεντρωμένοι και βρήκαμε και την κορυφαία ευκαιρία για να γίνει το 1-0.

Σε τέτοιου είδους παιχνίδια, όταν δεν σκοράρεις σε τέτοιους είδους ευκαιρίες είναι επόμενο να δεχθείς γκολ. Και όπως φάνηκε και μετά την έξοδο του Σίλντενφελντ ενός από τους πιο έμπειρους και σημαντικούς ποδοσφαιριστές, επηρέασε την εικόνα της ομάδας και ξεκινήσαμε το δεύτερο ημίχρονο πολύ άσχημα. Δεχθήκαμε το γκολ, ανοίχθηκαν κάποιοι χώροι και αυτό είναι πολύ κακό όταν αγωνίζεσαι απέναντι στον Απόλλωνα. Συγχαρητήρια για τη νίκη».

Χριστοδουλίδης για Κυπελλούχο-«Ως οπαδός της Πάφου, φυσικά θέλω να κερδίσει η Πάφος»
Ξεχύθηκε στους δρόμους ο πράσινος λαός-Με βαμμένα αυτοκίνητα και... πορτοκαλί λαγό (pics)
BINTEO: Παφίτικη παράνοια... Άρχισαν από το μεσημέρι την πορεία τους για το ιστορικό ραντεβού στο ΓΣΠ
ΒΙΝΤΕΟ: To μήνυμα του Ζάιρο για το ιστορικό ραντεβού της Πάφου
BINTEO: Μπήκε σε πράσινο αυτοκίνητο με τριφύλλι και σφυροδρέπανο και ετοιμάζεται για τον τελικό ο Τζον
Η Ομόνοια για να διατηρήσει τα σκήπτρα και η Πάφος για τον πρώτο τίτλο στην ιστορία της
Εφραίμ: Ευχαριστώ την Ομόνοια που με ανέδειξε, προέκταση της οικογένειας μου το ΑΠΟΕΛ