Κυπριανίδης: «Ήθελε παρατηρητικότητα για να φανεί το πέναλτι....»

Ο Γιαννάκης Κυπριανίδης ανέλυσε τη διαιτησία του Κυριάκου Χριστοδούλου (Απόλλων-Δόξα) στο αθλητικό πρόγραμμα του Σούπερ Σπορ FM «Άκου τη φάση».

Αναλυτικά:

«Στο πρώτο γκολ του Απόλλωνα είχαμε μια αμφιβολία για οφσάιντ. Οι επαναληπτικές προβολές μας βοήθησαν, δεν υπήρχε οφσάιντ. Σωστή η κίτρινη στον Αρτάμπε. Στο 33΄ είχαμε πέσιμο στην περιοχή της Δόξας. Ο τερματοφύλακας παίρνει την μπάλα στον αέρα και μετά πιέζει τον Ζελάγια. Σωστή η απόφαση του διαιτητή να μην καταλογίσει πέναλτι. Πήρε καθαρά την μπάλα ο τερματοφύλακας. Σωστά ανακόπηκε για οφσάιντ η Δόξα. Στην επανάληψη λανθασμένα ο βοηθός σταμάτησε για οφσάιντ τον Απόλλωνα. Φτάνουμε στο πέναλτι της Δόξας. Δεν ήταν από τα εύκολα πέναλτι. Ήθελε παρατηρητικότητα για να φανεί. Φάνηκε ότι τον κράτησε από το κεφάλι, ο Ρομπέρζ δεν έπαιξε για την μπάλα και γι’ αυτό πήρε και την κίτρινη κάρτα. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένο στην επανάληψη και αν μείωνε σε 2-1 η Δόξα θα ήταν πιο δύσκολο. Πήγε πολύ καλά ο Χριστοδούλου. Μου άφησε θετική εντύπωση είχε και καλά τρεξίματα. Μου άρεσε η άμεση απόφαση του στο πέναλτι της Δόξας. Ήταν μια περίεργη φάση, ήθελε προσοχή και το εντόπισε».

«Έφυγε ο Μηνάς μας, η θέση του στο Αντώνης Παπαδόπουλος θα είναι πάντα εκεί»
Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων