Νικηφόρο πέρασμα της Εθνικής Φούτσαλ κόντρα στο Ισραήλ

Δεύτερη φιλική νίκη της Εθνικής Ανδρών Futsal επί του Ισραήλ στην αίθουσα Τάσσος Παπαδόπουλος - Ελευθερία. Μετά από συναρπαστικό αγώνα η Κύπρος επικράτησε απόψε με 3-2.

Ο Παναγιώτης Σκαρπάρης στο 5' και 26' σκόραρε για την Εθνική μας, μείωσε στο 29ο λεπτό το Ισραήλ.

Στο 33ο λεπτό ο Κωνσταντίνος Κουλουμπρής πέτυχε το 3-1, μείωσε το Ισραήλ σε 3-2 στο 36ο λεπτό και δημιούργησε νέα δεδομένα στα τελευταία στάδια του αγώνα και κυνήγησε με πάθος την ισοφάριση.

Στο τελευταίο δευτερόλεπτο του αγώνα οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι που απέκρουσε ο Οδυσσέας Οδυσσέως.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Άθως Στυλιανού έβγαλε χρήσιμα συμπεράσματα λίγες μόλις εβδομάδες πριν από τις επίσημες υποχρεώσεις μας.

Κύπρος: Οδυσσέως, Φιλίππου, Ιωάννου, Κουλουμπρής, Περέϊρα (αρχική πεντάδα), Σκαμπύλης, Αλεξίου, Χατζηγεωργίου, Ομήρου, Λακούφης, Κάντζο, Σκαρπάρης, Λουκά, Ζαντής.

Στο φιλικό της Τετάρτης η Κύπρος νίκησε το Ισραήλ με 3-1.

«Δέκα χρόνια από τη μέρα που έφυγε από κοντά μας ο Γιώργος Γκουγκούρης, στο δρόμο για το γήπεδο»
Η επεξήγηση της ΚΟΠ για το πέναλτι που ζήτησε η Ομόνοια στο αιώνιο
Ξεπέρασε το 65% του στόχου η οικονομική βοήθεια στην Ανόρθωση-Απήχηση σε φιλάθλους άλλων ομάδων
Βγαίνει μπροστά ο πρώην πρόεδρος της Ανόρθωσης-«Ας σταματήσουμε να κρίνουμε ποιος έφταιξε παραπάνω»
Κλείνει το κεφάλαιο Κίσσα στη Σαλαμίνα μετά από πέντε χρόνια
Δωρεάν σε ανοικτή ζώνη ο τελικός πρωταθλήματος στο ΓΣΠ ανάμεσα σε ΑΠΟΕΛ και ΑΕΚ
Αίμα και άμμος στο ΓΣΠ για το πρωτάθλημα που ισοδυναμεί με τριπλή ευκαιρία για ομίλους