Φάουλ εσείς

Στην τελευταία φάση του αγώνα στο «Μακάρειο» ο Ερμής ισοφάρισε τη Δόξα και διατήρησε ελπίδες παραμονής, ενώ η οικοδέσποινα έχασε μέσα από τα χέρια της την ευκαιρία ν' αποκτήσει μια πολύ σημαντική απόσταση ασφαλείας από τις τελευταίες δύο θέσεις της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ερμής ήταν καλύτερος στα πρώτα 25 λεπτά (6' Μακρίεφ, 9', 24' ντε Μέλο, 37' Μαρτίνιουκ), ενώ οι γηπεδούχοι απείλησαν στο τελευταίο τέταρτο πριν την ανάπαυλα (31' Αλεξάνδρου, 41', 43' Κάρλος).

Στο δεύτερο μέρος η Δόξα προηγήθηκε με απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Μιτρέα, στο οποίο η μπάλα άλλαξε πορεία στο τείχος κι άφησε χωρίς αντιδράσεις τον Αραμπατζή.

Ο Ερμής απείλησε δις για την ισοφάριση (69', 81' Μαύρου) και τελικά έφτασε στο 1-1 στο 95', όταν ο Ταραλίδης αξιοποίησε πέναλτι.

ΔΟΞΑ (3-4-1-2): Γκρεμσλ - Μουκτάρης, Μιτρέα, Τίνκου - Περέιρα, Παπαφώτης (72’ Ζατλ), Αλεξάνδρου (87’ Xατζηβασίλης), Νελσίνιο - Ασαμόα - Μπατίν (79’ Παβλόφ), Κάρλος.
ΕΡΜΗΣ (4-2-3-1): Αραμπατζής - Ψάλτης (65’ Μαύρου), Μαλόν, Κουαγκίσα, Πηλέας - Πουτζιουρής (70’ Ταραλίδης), Λαγός - ντε Μέλο (54’ Κατσιατής), Μαρτίνιουκ, Μπουλά - Μακρίεφ.

«Έφυγε ο Μηνάς μας, η θέση του στο Αντώνης Παπαδόπουλος θα είναι πάντα εκεί»
Χέρι φιλίας μεν, καρφιά δε από Κούμα-«Λύσεις υπάρχουν, αλλά όχι με ετσιθελισμούς»
Οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον αγώνα ΑΡΗ-ΑΠΟΛΛΩΝ
Καρμιώτισσα - Ομόνοια 29Μ για την 4η αγωνιστική της Cyprus League
Αυτές είναι οι διευθετήσεις της Αστυνομίας για τον ποδοσφαιρικό αγώνα Ανόρθωση-Ομόνοια Λευκωσίας
Ντέρμπι φωτιά και αγώνες που κρύβουν εκπλήξεις στο κυπριακό πρωτάθλημα-Η σέντρα στην… Fonbet
Ψάχνουν τρόπους να ξορκίσουν το φάντασμα της απαγόρευσης-Κρίσιμη συνάντηση ΚΟΠ και ομάδων